1397/06/11

سه شرکتی که در حال متحول کردن نحوه تغذیه در شرکت ها هستند

سه شرکتی که در حال متحول کردن نحوه تغذیه در شرکت ها هستند

همه ما حداقل یک بار وندینگ ماشین‌ها یا ماشین‌های فروش خودکار را از نزدیک دیده ایم. داخل سینماها یا بیمارستان‌ها از این دستگاه‌ها برای خرید مواد غذایی آماده مثل چیپس یا شکلات یا نوشابه استفاده می‌کنند.

همچنین همه ما می‌دانیم که رکن اصلی هر سازمان نیروی انسانی آن است و مدیران به دنبال افزایش بهره‌وری سازمان و نیروی انسانی خود هستند. از طرفی، بسیاری از کارمندان حداقل 8 ساعت در روز و 5 روز در هفته در محل کار حضور دارند و یک یا دو وعده غذایی خود را در آن‌جا صرف می‌کنند، که به دلیل مشغله زیاد با کار تمایل به مصرف غذاهای آماده و فست‌فودها روز به روز درحال افزایش بوده و سلامت کارکنان با مصرف این غذاها در معرض خطر قرار دارد.

LeanBox با در نظر گرفتن این موضوع، یک وندینگ ماشین متفاوت تولید کرده است. داخل این دستگاه به صورت  مکرر از مواد غذایی تازه و سالم پر شده و در شرکت ها قرار می‌گیرد. کارمندان می‌توانند صبحانه، ناهار و میان وعده‌های خود را از بین غذاهای سالم و تازه این دستگاه از سالاد و غذاهای دریایی گرفته تا آبمیوه‌های طبیعی و تازه  انتخاب کنند. همچنین شرکت‌ها برای افزایش تمایل کارمندان به مصرف غذای سالم به جای فست فود‎‌ها از امکاناتی مثل اضافه کردن مبلغی به حقوق برای استفاده از دستگاه، مجانی کردن یک وعده ناهار برای همه کارمندان، یا امکان استفاده مجانی از دستگاه به صورت نامحدود برای کارمندانی که مجبور هستند خارج از ساعت اداری و به انجام رساندن کارها در شرکت بمانند قائل شوند. از دیگر ویژگی‌های جذاب LeanBox امکان پرداخت آسان با اپلیکیشن موبایل است.  همچنین، همه چیز در این دستگاه کمتر از 6 دلار است!

شاید جالب باشد که بدانید اکنون در آمریکا فقط شرکت‌های تکنولوژی-محور به استفاده از این دستگاه‌ها روی نیاورده‌اند؛ بلکه بسیاری از کارخانه‌ها، شرکت‌های حسابداری، دفاتر وکالت، نمایشگاه‌های فروش ماشین و خیلی مراکز دیگر در حال استفاده از غذاهای سالم LeanBox هستند. وجه اشتراک مشتریان این دستگاه فقط و فقط تمایل به جذب و نگهداری بهترین کارمندان است. آن‌ها می‌دانند که در حال حاضر یک محیط کار ایده‌آل برای کارمندان نمونه و با تجربه فقط با داشتن بیمه و ساعت مرخصی آزاد تامین نمی‌شود.

 

 

ارائه غذا توسط شرکت به کارمندان یک ارزش افزوده و مزیت رقابتی هنگام انتخاب محل کار برای افراد به حساب می‌آید. از طرفی، به دلایل متعدد برای بسیاری از شرکت‌ها امکان ساخت و نگهداری سلف سرویس وجود ندارد. Eat Club به عنوان یک سلف سرویس مجازی راه حلی برای این مشکل ارائه داده است. در نرم افزار یا وبسایت Eat Club هر هفته منوی غذای با کیفیت توسط سرآشپزهای برتر برای هر شرکت طراحی و تهیه شده و کارمندان می‌توانند تا صبح همان روز از بین غذاهای مشخص شده ناهار خود را انتخاب کنند تا شرکت هزینه آن را بپردازد.

 

 

 

مدیران Eat Club  معتقدند که استفاده از سرویس آن‌ها یک مزیت دو جانبه است. برای شرکت‌ها،  استفاده از Eat Club باعث افزایش کیفیت کار و ماندگاری نیروهای کاری خوب در شرکت شده، و همچنین باعث تسهیل فرآیند جذب نیروهای جدید و کاهش هزینه‌های مربوط به سلامت کارکنان می‌شود.

 

 

در بسیاری از مواردی که شرکت‌ها غذای پرسنل خود را تامین می‌کنند غذاها تکراری و خسته و کننده بوده و یا به جذابیت غذاهای قابل تهیه از رستوران‌های نزدیک شرکت نمی‌باشد. Cater2.me به عنوان یک واسطه در این میان وارد عمل شده و باعث افزایش  رضایت کارکنان شرکت‌ها می‌شود. نماینده هر شرکت با یک نماینده از Cater2.me در ارتباط بوده و با توجه به سلیقه غذایی کارمندان و معیارهای شرکت، چند رستوران نزدیک شرکت را انتخاب می‌‎کنند. غذاهای رستورانی به صورت هماهنگ برای شرکت ارسال شده و به این ترتیب نه تنها کارمندان وقت زیادی را بیرون از شرکت صرف ناهار و استراحت نمی‌کنند، بلکه رضایت آن‌ها از شرایط کاری‌شان بیشتر شده و همچنین نظم و ترتیب شرکت در زمان ناهار حفظ می‌شود.