1397/07/21

داستان همکاری مامان آفاق با سایت مامان‌پز

داستان همکاری مامان آفاق با سایت مامان‌پز

خانم سیده ملک آفاق تهامی منفرد از اعضای فعال سایت مامان پز هست که همه با نام مستعار " مامان آفاق" ایشون رو می شناسیم. مامان آفاق متاهل و دارای 3 فرزند هست. اعضای این خانواده روابط گرم و صمیمانه های با هم دارند و همیشه کمک حال هم هستند. در این مصاحبه، صحبتی خودمانی با مامان آفاق داشتیم.

 

 مامان آفاق لطفا از نحوه آشنایی با سایت مامان پز برامون بگید:

خدا گر زحکمت ببندد دری                                  ز رحمت گشاید در دیگری

من مصداق این شعر رو در زندگی خودم دیدم.چند سال پیش به دلیل مشکلاتی که پیش اومد، کمی از نظر اقتصادی در تنگنا قرار گرفتیم. در کانال ها و صفحات اینستاگرام به دنبال ایده های کار و کسب درآمد بودم که ناگهان صفحه مامان پز رو دیدم. راستش من و همسرم با مقوله آشپزی بیگانه نبودیم و از قبل یک کانال برای سفارش غذای خونگی داشتیم. البته کانال ما اعضای محدودی داشت و بیشتر جنبه سرگرمی و تفنن داشت نه درآمدزایی. وقتی صفحه اینستاگرام مامان پز رو دیدم و با نحوه کار مامان ها آشنا شدم، خیلی خوشم اومد. از اونجایی که مهارت های آشپزی همسرم بیش از من بود و ایشان تجربه عملی رستوران داری را داشتند، من نام همسرم را در سایت ثبت نام کردم. می خواستیم یک کسب و کار خانوادگی رو راه اندازی کنیم و در کنار هم فعالیت داشته باشیم. اما هیچ تماسی برای استخدام و کار در مامان پز گرفته نشد.

با پیگیری ها متوجه شدم، اعضای سایت مامان پز همگی از خانم های خانه دار هستند و آقایون نمی توانند در این سیستم به صورت رسمی فعالیت کنند. از اونجایی که روی توانایی های آشپزی خودم کمی تردید داشتم، شخصا اقدامی برای ثبت نام نکردم. راستش همیشه دوستان و خانواده از دستپخت من تعریف می کردند ولی خودم به این باور نرسیده بودم.

 

مامان آفاق چطور کار آشپزی با مامان پز رو شروع کردین؟

یکسال پس از این ماجرا من فرم ثبت نام مامان پز را تکمیل کردم. فرم ثبت نام برای همکاری در صفحه اول سایت بود. این بار خودم متقاضی کار در سایت مامان پز شدم. در کمال ناباوری خیلی زود با من تماس گرفتند و سوالاتی کردند. در ابتدا قرار شد نمونه هایی از دستپخت و غذای خونگی ام را برای کارشناسان مامان پز ارسال کنم . من 4 نمونه از خوشمزه ترین غذاهایی که بلد بودم رو برای تست فرستادم. خوشبختانه نظر کارشناسان مثبت بود و طعم غذای من رو پسندیده بودن. در مرحله بعدی یک قرار ملاقات حضوری برای آشنایی با اصول اولیه بسته بندی، نحوه قیمت گذاری و ... گذاشته شد.

برای اینکه به طور رسمی در مامان پز فعالیت خودم رو شروع کنم لازم بود تا کارت بهداشت داشته باشم و آشپزخونه ام از نظر بهداشتی مورد تایید قرار بگیره. همه این مراحل با موفقیت طی شد و الان تقریبا 2 سال از اون روزها می گذره و من به طور تمام وقت با نام مامان آفاق با مامان پز همکاری دارم.

داستان موفقیت مامان افاق

مامان آفاق از کجا آشپزی رو یاد گرفتین؟ در این زمینه دوره ای رو گذراندید یا خیر؟

راستش رو بخواهید من به هنر علاقه زیادی دارم و از خانواده هنرمندی هم هستم. آشپزی به نظرم فقط پخت غذا و ترکیب مواد غذایی با هم نیست. همیشه برای دیزاین و طعم غذا اهمیت قائل هستم و روی این موضوع بسیار حساس هستم. آشپزی رو همیشه دوست داشتم ولی در این زمینه آموزش ویژه ای را نگذروندم. وقتی خیلی جوان تر بودم، مهارت ها و فوت و فن آشپزی را از کتاب آشپزی، اینترنت و کانال ها یاد گرفتم و سعی کردم اون ها رو در واقعیت اجرا کنم. پس از ازدواج و آشنایی با همسرم مهارت های آشپزی من بسیار رشد پیدا کرد. ایشان علاقه زیادی به آشپزی دارند و همیشه در بهتر شدن کیفیت آشپزی یاور من هستند.

 اوایل ازدواج بیشتر روی دسرها، کیک و شیرینی مهارت داشتم ولی با گذشت زمان همه فنون آشپزی را یاد گرفتم. الان من، مامان آفاق، همه خوراک ها و خورش های ایرانی و بین المللی رو با طعم بسیار لذیذی تهیه می کنم. آشپزی برای من یک تفریح دوست داشتنی است که طعم زندگی رو خوشمزه تر می کنه.

 

مامان آفاق روزانه چند پرس غذا سفارش می گیرین و آیا فروش خوبی دارین؟

راستش من روی درآمد فروش غذاها حساب می کردم و دلم می خواست از لحاظ اقتصادی خودم و خانواده ام رو به جایگاه خوبی برسونم. اوایل منوی محدودتری داشتم که تنوع غذایی چندانی نداشت. خوشبختانه مشتری ها از طعم غذاها رضایت داشتند و کم کم اوضاع اقتصادی هم بهتر می شد. با نقل مکان به منزل جدید با آشپزخونه بزرگتر، تصمیم گرفتم منوی غذایی رو متنوع تر کنم و انواع خوراک ها و دسرها را در لیست غذاهای مامان پز خودم وارد کنم. این کار باعث پیشرفت بیشتری در کارم شد و روزانه سفارش های بیشتری هم دریافت می کردم.  در حال حاضر روزانه بین 70 تا 100 سفارش دریافت می کنم و به درآمد قابل توجهی هم رسیدم. بیشتر این سفارش ها مربوط به غذای شرکتی هست که از قبل رزرو میشه. مدت هاست که منبع درآمد اصلی خانواده از آشپزی در مامان پز تامین میشه.

خوراک جوجه کباب با سبزیجات بخارپز

 آیا خودتون رو خانم موفقی می دونین؟ راز موفقیت مامان آفاق چیه؟

مامان ها، خانم های خانه داری هستن که در مامان پز غذای خونگی رو برای فروش تهیه می کنن. اگر به گذشته نگاه کنم بله خودم رو موفق می دونم. سایت مامان پز همیشه توصیه های خوبی برای مامان ها داره و بهترین فضا رو برای خانم های خانه دار فراهم کرده. از اینکه می تونم از مهارت های آشپزی خودم درآمد خوبی داشته باشم خوشحالم. به نظرم هنوز راه درازی تا موفقیت در پیش دارم ولی تا اینجای کار بسیار راضی هستم. اگر رازی در این کار باشه قطعا همکاری من و همسرم در این حرفه هست. آشپزی در مامان پز برای " مامان آفاق" یک کسب و کار خانوادگی تمام وقت هست.

مامان آفاق غذاها رو چطور آماده می کنید و مراحل تهیه غذا در مامان پز چطوریه؟

مشتری ها سفارش غذا رو در مامان پز ثبت می کنن و اپلیکیشن سفارش غذا تا ساعت 5 عصر بسته میشه. بعد از این زمان امکان سفارش گیری و تغییر در سفارش ها نیست. هر روز راس ساعت 5 لیست سفارش های مامان آفاق را چک می کنم و برای خرید مواد اولیه هم یک لیست خرید آماده می کنم. در اغلب مواقع همسرم خریدها را انجام میدن و لوازم مورد نیاز برای سفارش ها رو خریداری می کنن. سبزیجات و برخی مواد غذایی باید به صورت روزانه و تازه خریداری بشه ولی حبوبات و برنج رو هفتگی خریداری می کنیم. خرید هفتگی برای صرفه جویی در وقت خیلی خوبه ولی برخی از مواد غذایی رو حتما باید روزانه خرید تا کیفیت و طعم بهتری داشته باشن. برای خرید، مواد غذایی سالم رو انتخاب می کنم حتی اگر قیمت بیشتری داشته باشه.

برنج از شب قبل پاک و شسته میشه تا فردا صبح زود برای پخت آماده باشه. همیشه از برنج صد در صد ایرانی برای انواع پلوها استفاده می کنم تا کیفیت بهتری داشته باشه و طعم غذای مامان آفاق فوق العاده بشه. صبح زود بقیه کارها رو با کمک همسرم انجام میدم و غذاها رو در ظرف های مخصوص بسته بندی کرده و برای ارسال با پیک اماده می کنم. سفارش های غذای شرکتی برای ناهار باید ساعت 11 برای ارسال آماده باشه. زمان کمی برای استراحت وجود داره و می بایست برای منوی شام مهمانی و غذاهای خونگی مواد غذایی رو آماده کنم. به همین ترتیب این کار هر روز تکرار میشه.

غذاهای مامان افاق

 

مامان آفاق آیا نظرات مشتری ها رو می خونید؟ این نظرات چه تاثیری در کارتون داره؟

علاقه خاصی به خوندن نظرات مشتری ها دارم و خیلی دوست دارم بدونم از طعم غذا خوششون اومده یا نه. بعضی ها واقعا لطف دارن و خیلی از طعم غذای خونگی مامان آفاق تعریف می کنن که باعث میشه واقعا حس خوبی داشته باشم. گاهی بعضی از مشتری ها با محبت، کمبودها یا موارد نادرست رو گوشزد می کنن که باعث پیشرفت در کارم میشه و از اون ها هم بسیار ممنونم. آشپزی از اون کارهاییه که هیچوقت نمیشه رضایت همه رو جلب کرد. سلیقه ها متفاوته و طعم غذای مامان ها هم با هم فرق می کنه. شاید یک غذا برای مشتری شور یا بی نمک باشه ولی مشتری بعدی اون رو خوش نمک بدونه. به هر حال ذائقه هر کس به یک طعم عادت کرده. مهم اینه که بهترین کار رو انجام بدم.

تجارب ارشمند مامان آفاق در همکاری با مامان پز چیه؟

همکاری با مامان پز باعث شد تا به مهارت های آشپزی خودم ایمان بیارم. همیشه فوت و فن آشپزی رو در کتاب ها و سایت ها می خوندم ولی اینجا فضایی برای عملی کردن این دانش رو برام به وجود آورد. برنامه ریزی و زمان بندی در این حرفه خیلی مهمه در ابتدا تجربه کمی داشتم و گاهی با کمبود وقت و یا کمبود مواد غذایی روبرو می شدم. علاوه بر مهارت های آشپزی، مهارت های مدیریت زمان من هم بیشتر شده.

خوراک مرغ و قارچ مامان آفاق

 مامان آفاق برامون بگید که مهم ترین مزیت کار در مامان پز برای شما چیه؟

من 3 فرزند دارم شاید بهترین مزیت کار در مامان پز، بودن در کنار فرزندان و تربیت آنها باشه. آشپزی برای من یک کسب و کار خانوادگی هست که همه اعضای خانواده به نحوی در اون کمک می کنند و صمیمت بین خانواده خیلی بیشتر شده. علاوه بر اون از نظر اقتصادی، این کار تونسته مخارج زندگی ما رو تامین کنه و یک درآمد رو به رشد و دائمی رو برای ما داشته باشه. من از کار در مامان پز بسیار راضی هستم.

 

 

 

 اگه شما هم دست پخت خوبی دارید و دوست دارید که از این راه کسب درآمد کنید تو سایت مامان پز ثبت نام کنید.