1397/11/17

پیش غذاهای فانتزی محبوب جهانی

پیش غذاهای فانتزی محبوب جهانی

 

پیش غذاهای فانتزی جزوی از وعده های غذایی است که این روز ها در مهمانی ها حرف اول را می زند. در واقع می توان گفت که به دلیل جذابیت و طعم های متنوعی که می توانند داشته باشند، اهمیت آن ها از وعده های اصلی بیشتر شده است. اما می توان گفت که طرز تهیه این پیش غذاها از کشوری به کشور دیگر، از فرهنگی به فرهنگ دیگر، و حتی از فردی به فرد دیگرمی تواند متفاوت باشد. تنوع فقط محدود به موارد بالا نمی شود بلکه می توان گفت که پیش غذای فانتزی محبوب کودکان می تواند با پیش غذای فانتزی مورد علاقه بزرگسالان بسیار متفاوت باشد. اما کدام یک می توانند در انتخاب غذا برای مهمانی ها برنده ما باشند؟

در این مقاله، دوازده مدل از محبوب ترین پیش غذاهای محبوب دنیا را معرفی می کنیم:

 

قطعا یکی از پیش غذاهای فانتزی شناخته شده در جهان برای ما ایرانی ها باقلوا های ترکی هستند؛ که مشهورترین آنها باقلوا استانبولی می باشد. ده ها لایه ی ظریف که در شربتی شیرین و همراه با مغز گردو، پسته، و بعضا مغز بادام و فندوق تهیه می شود که یادگاری شیرین و خوش بو از امپراطور عثمانی است.

 

باقلوا استانبولی

 

کیک جنگل سیاه یکی دیگر از وسوسه برانگیز ترین پیش غذاهای فانتزی است که ریشه تهیه آن به آلمان بر می گردد. این کیک که هم به عنوان دسر استفاده می شود و هم پیش غذای فانتزی، معمولا از چهار لایه اسفنجی کیک همراه خامه میان لایه ها، پوششی شکلاتی، و با تزیین گیلاس تهیه می شود.

 

کیک

 

لایه هایی از کلافه کنفی ترد پیچیده شده اطراف آجیل خام پیش غذایی فانتزی، ظریف، خوشمزه و خوشبو را به ساکنان خاورمیانه و ترکیه معرفی می کند که آن را به نام بورما می شناسند. با توجه به بافت این پیش غذای فانتزی که بسیار شبیه به باقلوا هست، این باور وجود دارد که این دو پیش غذای فانتزی از یک خانواده هستند؛ اما یکی از تفاوت های این پیش غذای فانتزی با باقلوای ترکی در نحوه ی طبخ آن است. در حالی که باقلوا ترکی را در فر طبخ می کنند و نیازمند حرارتی غیر مستقیم و محیطی است، بورما کاملا سرخ شدنی است. یکی دیگر از تفاوت های بین این دو پیش غذای فانتزی را می توان ظاهر آنها دانست. محتویات باقلوا استانبولی در لایه هایی از خمیر یوفکا پیچیده شده است؛ در حالی که بافت کلافی بورما بخشی از مغزهای پسته و گردو دورن خود را نمایش می دهد.

 

بورما

 

کیک را ترجیح می دهید یا شکلات؟ معمولا طرفدار لایه های اطراف کیک هستید یا قسمت های داخلی آن؟ اگر از آن دسته افراد هستید که همواره این سوالات را از خود می پرسید کیک بروانی، پیش غذای فانتزی محبوب شماست. این پیش غذای فانتزی با بافتی نرم و پر شکلات و پراکندگی یکسان مواد در سراسر کیک؛ انتخاب اسلایس مورد نظر را برای شما آسان می کند. ریشه این پیش غذای فانتزی جذاب به ایالات متحده آمریکا بر می گردد.

 

براونی

 

یکی دیگر از پیش غذاهای فانتزی جذاب، شیرینی سنتی شهر سیسیلی ایتالیاست که کانولی نام دارد. پوسته ترد این غذا با عصاره لیمو در کنار محتویات داخل آن هم چون پنیر خامه ای با شیر گوسفندی و مرکباتی چون پوست پرتقال، این پیش غذا را در انتخاب برای مراسمات غیر رسمی از میان سایر پیش غذاهای فانتزی ایتالیایی پیروز کرده است. بعضا در دستور پخت این غذا از ریحان استفاده می شود که این مورد کانولی را باب ذائقه مردمان خاورمیانه نیز کرده است.

 

دسر ایتالیایی کانولی

 

کوکی های شکلاتی از محبوب ترین پیش غذاهای فانتزی در ایالات متحده آمریکا هستند. این غذا در عین سادگی دستور پخت، بسیار دلبر و جذاب است و نه تنها به عنوان پیش غذا، بلکه به عنوان دسر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. راز خوشمزگی این کوکی ها استفاده ازیک پیمانه شکر ساده همراه نصف پیمانه شکر قهوه ای کم رنگ در مواد اولیه است. تاثیر بسزای طعم چیپس شکلات ها در طعم این کوکی ها نیز انکار ناپذیر است.

 

کوکی

 

برای کسانی که عاشق چیز کیک هستند ولی چیز کیک های موجود برای آنها پیش غذایی سنگین و غیر قابل هضم به حساب می آید، چیز کیک ژاپنی پیش غذای فانتزی جذاب و مناسبی به حساب می آید. یکی از اسراری که شاید در رابطه با طرز تهیه این چیز کیک ندانید این است که بعد از پخت نباید آن را از فر خارج کرد؛ بلکه بعد از خاموشی فر ده دقیقه استراحت می تواند بافت جذابی به این چیز کیک بدهد.  با نگاهی به ظاهر این کیک شاید این تصور برای شما ایجاد شود که طرز تهیه آن بسیار سخت و دور از دسترس است؛ در حالی که این تصور اشتباه است و مواد اولیه این غذا تقریبا در تمامی فروشگاه ها پیدا می شود. این پیش غذای فانتزی تنها پیش غذای محبوب ژاپنی ها نیست و در بین تمام چشم بادامی ها محبوبیت ویژه ای دارد.

 

چیز کیک

یکی از پر طرفدارترین پیش غذاهای فانتزی کلاسیک در فرانسه تارت لیمو است که به نوعی دسر هم محسوب می شود. این پیش غذای فانتزی با یک لایه نازک از پوست لیمو ترش عطر و طعم خاص و جدیدی را برای طرفداران پیش غذا و دسرهای بهشتی ارائه کرده است. این پیش غذای فانتزی به همراه قطره ‌ای از خامه چنتیلی (Chantilly) که بر روی آن کشیده می‌شود، یک پیش غذای بسیار محبوب در فرانسه به حساب می آید.

 

تارت لیمو

 

کیک لایه عسلی روسی با ساختاری لایه ای پر از کرم و عسل یکی از جذاب ترین پیش غذاهای فانتزی محسوب می شود. تنوع در طرز تهیه این کیک در روسیه بسیار زیاد است و در مدل های مختلفی تهیه می شود. دو مدلی که دارای سبزیجات روسی هستند از جمله محبوب ترین پیش غذاهای فانتزی در میان مردم این کشور هستند. بسیاری از آشپزان از طعم دهنده های ترش و مغذی که در اکثر غذاهای روسی استفاده می شود مانند بروسچت و بلینی در مراحل آماده سازی این پیش غذا استفاده می کنند.همچنین، برای طرفداران غذاهای شیرین، از شیرهای غنی سازی شده برای اضافه کردن طعم شیرینی به این پیش غذای فانتزی استفاده می شود.

 

کیک روسی

 

چیز کیک نیویورکی مشابه نام شهری که در خود دارد از الگوی جهانی الهام می گیرد و دارای طعم های متفاوت از سراسر جهان است. این پیش غذای فانتزی با بافت نرم و سبک و سرشار از کرم بسیار سیر کننده است واحتمالا الهام گرفته از چیز کیک های خشک اروپای شرقی، کاسکووئن آلمانی و چیزکیک های جدیدی که در ایتالیا محبوب شده اند می باشد. همچنین، طرز تهیه آن بسیار ساده است و بر خلاف دستور العمل های شگفت انگیز تر، چیز کیک نیویورکی کلاسیک با لایه ای از پنیر و فقط با مقداری عصاره وانیل و یا عصاره لیمو، یک عطر شاداب را به ترکیب شکر، تخم مرغ، کرم و پنیر خامه ای می دهد.

 

چیز کیک نیویورکی

 

یکی از پیش غذاهای فانتزی محبوب در ماه رمضان در خاورمیانه ، قطیف است که به دلیل ترکیب خمیر شیرین همراه با پنیر و محتویاتی چون میوه های خشک، آجیل، کرم، دارچین،  و بعضا شربتی مخصوص تهیه می شود؛ بسیار مغذی است.

 

قطیف

 

یازده پیش غذای محبوب در سراسر جهان را معرفی کردیم و اکنون درباره پیش غذای فانتزی جذاب و معروف کشورمان در دنیا که بستنی زعفرانی است می خواهیم صحبت کنیم. یکی از خوردنی های دلربا در ایران بستنی زعفرانی است که طعم غالب آن زعفران، گلاب و پسته است و  در میان دو لایه از بیسکویت نازک قرار گرفته است . این ساختار منحصر به فرد، این پیش غذای فانتزی را در صدر بهترین پیش غذاهای یخی دنیا قرار داده است.

 

بستنی زعفرانی

 

کار در منزل

 

این مطالب را نیز بخوانید:

معرفی چند دسر ساده

معرفی چند دسر مجلسی

ساندویچ های خانگی