1399/01/25

آیا ویروس کرونا از طریق غذای بیرون بر منتشر می شود؟

آیا ویروس کرونا از طریق غذای بیرون بر منتشر می شود؟

 

 

 

با گسترش ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس، تمامی رسانه ها به ما هشدار می دهند که کمتر از خانه خارج شویم و سعی کنیم اغلب خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهیم تا از رشد این ویروس جلوگیری شود. همچنین پیشنهاد می کنند که همه ی وسایل خریداری شده را به صورت کامل با آب و مواد شوینده شستشو دهیم یا با مواد ضدعفونی کننده تمیز کنیم.

 یکی از سوالاتی که اغلب در این زمینه مطرح می شود، این است که آیا ویروس کرونا از طریق غذا منتقل می شود یا خیر؟

به گزارش سی‌ان‌ان، پروفسور ایان ویلیامز، رئیس شاخه کنترل شیوع و پیشگیری مراکز امریکا، در یکی از وبینارهای اخیر خود تاکید کرده است که ویروس کرونا از طریق غذا منتقل نمی‌شود.

سی‌ان‌ان همچنین به نقل از بنجامین چاپمن، استاد و متخصص سلامت مواد غذایی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، می‌نویسد که بسته‌بندی غذا به احتمال بسیار ناچیزی می‌تواند ناقل ویروس باشد و خطر انتقال ویروس از این طریق بسیار کمتر از راه‌های اصلی انتقال ویروس است.

پس از شیوع ویروس کووید-۱۹، مواد کنسروی و منجمد به صورت بی رویه ای خریداری و مصرف شدند. با توجه به استفاده از مواد نگه دارنده در این محصولات و خطری که این مواد برای سلامتی بدن ایجاد می کنند، خرید آن ها راهکار مناسبی به نظر نمی‌رسد.

بنابراین اگر به هر دلیلی امکان طبخ غذا برای‌مان وجود ندارد سفارش غذا از رستوران‌های مورد اعتماد و برندهای معتبر راهکار طولانی‌مدت مناسب‌تری به نظر می‌رسد. در حال حاضر رستوران‌ها تنها اقدام به عرضه غذای بیرون‌بر می‌کنند. می‌توانیم غذا را به صورت تلفنی یا اینترنتی سفارش دهیم، بعد از تحویل توسط پیک، آن را به ظروف تمیز منتقل و مجددا گرم کنیم، در تمام این مراحل شستن مکرر دست به خصوص پیش از میل غذا فراموش نشود.

همچنین پرفسور بلومفیلد به شبکه  بی‌بی‌سی می‌گوید: «برای کم کردن خطر آلودگی، بهتر است بسته‌بندی مواد غذایی را باز کرده و آن را دور بریزید. بعد غذا را در ظروف خانگی تمیز و مناسب ریخته و قبل از خوردن دست خود را با دقت بشویید. در شرایط فعلی شاید بهتر باشد غذای داغ و تازه پخته از رستوران سفارش دهید و از غذاهای خام و سرد صرف نظر کنید.»

 

 

 

اقدامات مامان‌پز برای جلوگیری از شیوع کرونا

یکی از دغدغه های ما در مامان‌پز،همواره  ارائه خدمات با رعایت بالاترین اصول بهداشتی است . در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا مطمئن باشیم غذایی که به دست شما عزیزان می رسانیم با رعایت همه موارد بهداشتی تهیه شده است.

برای این کار

  1. بازدیدهای سر زده به منزل مامان ها در حین آشپزی چندین برابر افزایش یافته است
  2. همه دستورات بهداشتی و پروتکل های مربوط به ضدعفونی کردن مواد اولیه و ظروف به مامان ها دائما اطلاع رسانی می شود.
  3. علاوه بر بازدید سر زده، هر روز به صورت تلفنی از سلامت خود و خانواده مامان ها اطمینان حاصل شده و در صورت وجود کوچکترین علامتی، سفارش ها لغو خواهند شد.
  4. برخلاف مراکز تهیه غذا و رستوران ها که افراد مختلفی درگیر فرایند پخت غذا هستند، در مامان پز فقط یک نفر( مامان) کارهای پخت غذا را انجام می دهد.

اگر به هر دلیلی نتوانستید در منزل خود غذا تهیه کنید، بدانید که مامان‌پز با تمام توان تلاش می کند تا یک غذای سالم و 100% بهداشتی به دست شما عزیزان برساند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت های مامان‌پز در زمان کرونا ویدئو زیر را مشاهده نمایید.