1397/07/08

مهم ترین معیارها برای انتخاب منو غذای پرسنلی

مهم ترین معیارها برای انتخاب منو غذای پرسنلی

اگر شما مدیر یک شرکت باشید چه معیارهایی را برای انتخاب غذای پرسنل خود در نظر میگیرید. چه غذایی را انتخاب میکنید که بهروری کارمندان شرکت خود را افزایش دهید؟ در انتخاب غذای شرکتی کارمندان چه مواردی باید در نظر گرفت که پرسنل یک شرکت دغدغه خوراک و ناهار نداشته باشند؟ در این مقاله سعی میشود مهمترین معیارهایی که باید در انتخاب منو غذای شرکتی در نظر گرفت را توضیح میدهیم.

 همان طور که ماشین ها برای حرکت نیاز به منبع انرژی دارند، انسان ها نیز برای فعالیت های خود نیاز به غذا دارند. کمیت و کیفیت غذا به طور مستقیم با عملکرد افراد در ارتباط است. اغلب شرکت ها برنامه های مختلفی برای افزایش عملکرد در پیش می گیرند با این حال، غذا یکی از مواردی است که اغلب موارد نادیده گرفته می شود. تمامی چیزهایی که می خوریم در بدن تبدیل به گلوکز می شود و بدن از این گلوکز به عنوان منبع انرژی برای مغز و بدن استفاده می کند. زمانی که سطح گلوکز بدن کاهش پیدا می کند، تمرکز و به تبع آن قدرت تصمیم گیری کاهش پیدا می کند.به همین دلیل است که در مواقع گرسنگی به راحتی نمی توانیم بر روی موضوعات مهم تمرکزکنیم.

موضوعی که باید به آن توجه ویژه داشت این است که فرایند هضم تمامی غذاها مشابه با یکدیگر نیست و بدن واکنش متفاوتی نسبت به غذاها دارد. بعضی از غذاها همانند ماکارونی ، نان و نوشابه فورا گلوکز آزاد می کنند  و باعث می شوند تا به سرعت بدن انرژی مورد نظر خود را جذب کند اما غذاهای چرب ( مثل خورشت های چرب، چیزبرگر، پیتزا و...) فرایند هضم سخت تری دارند و بدن برای هضم این نوع غذا اکسیژن بیشتری باید مصرف کند. به همین دلیل است که اغلب پس از خوردن غذاهای چرب احساس خستگی و سنگینی به ما دست می دهد. غذای ارزان و ناسالم وفست فودها اغلب موجب می شود تا کارمندان بعد از خوردن غذا، انرژی لازم برای عملکرد و تصمیم گیری صحیح را نداشته باشند و این کار موجب کاهش راندمان  کاری سازمان می شود.

غذای پرسنلی مامان پز

 

اغلب کارمندانی که در شهر تهران مشغول به فعالیت هستند حداقل یکی از وعده های غذایی خود ( صبحانه، ناهار، شام) را در شرکت سپری می کنند و سازمان های زیادی وجود دارند که حداقل یکی از وعده های غذایی اصلی را برای کارمندان خود تدارک می بینند.  سازمان هایی که برای کارمندان خود امکان سفارش غذای شرکتی را فراهم نموده اند، قبل از هر چیز باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

 

کیفیت غذای شرکتی

کیفیت غذا ارتباط مستقیمی با مواد اولیه و شیوه پخت غذا دارد. چنانچه مواد اولیه تازه و مرغوب باشند، غذای تولید شده طعم و مزه بهتری خواهد داشت. بهترین کترینگ ها با تهیه مواد اولیه به صورت روزانه، کیفیت بالاتری را عرضه می کنند. قبل از عقد قرارداد برای تهیه غذای پرسنلی می توانید از کترینگ مورد نظر بازدید کرده و کیفیت غذای طبخ شده را بررسی کنید. حفظ بهداشت آشپزخانه و کارت بهداشت کارکنان کترینگ را نیز جدی بگیرید. این امر با سلامت کارکنان در ارتباط است. دقت نمایید که به هیچ عنوان برای کاهش هزینه ها، از مواد اولیه بی کیفیت استفاده ننمایید زیرا این امر با سلامت کارکنان شما در ارتباط است و همان طور که ذکر شد می تواند در عملکرد کارکنان شرکت تاثیر گذار باشد.

 

تنوع منوی غذای شرکتی

منوی غذای شرکتی باید از تنوع کافی برخوردار باشد تا هر فرد بتواند با توجه به ذائقه و سلیقه غذای دلخواه خود را انتخاب کند. همان گونه که افراد خانواده سلایق غذایی متفاوتی دارند، کارکنان یک شرکت نیز سلیقه متفاوتی دارند و کارمندان باید این فرصت را داشته باشند تا از منوی غذای شرکتی که در اختیار آنها قرار می گیرد غذایی منطبق با سلیقه و طبع خود انتخاب کنند. منوی متنوع شامل چندین غذای اصلی و خورش به همراه انواع مخلفات و دورچین ها می باشد. چنانچه قدرت انتخاب بیشتری در منوی غذای شرکتی باشید، امکان سفارش غذا بر اساس سلیقه کارکنان بیشتر است. این موضوع رضایت بیشتر کارکنان را به همراه دارد. سعی کنید در منو غذای شرکتی، غذاهای چرب و سنگین همانند لازانیا، پیتزا، خورشت های چرب را حذف کنید. استفاده از غذاهای خانگی بهترین گزینه برای غذای شرکتی است. با استفاده از سرویس غذای شرکتی مامان‌پز ، علاوه بر غذای باکیفیت، طعم غذای خانگی را در محل شرکت نیز تجربه خواهید کرد.

غذای پرسنلی

تغییر منو غذای شرکتی

بدون شک خوش طعم ترین غذاها، در صورت مصرف مداوم تکراری می شوند. تغییر لیست دوره ای در منوی غذای شرکتی کترینگ ها یکی از بهترین معیارها برای انتخاب و عقد قرارداد با یک آشپزخانه و کترینگ است. اغلب کترینگ ها برای تهیه غذای پرسنلی از چندین غذای مشخص استفاده می کنند. انتخاب از بین 8 تا 10 غذای مختلف برای کارکنان بسیار دوست داشتنی است ولی اگر ماه ها همین منو تکرار شود، چندان خوشایند نخواهد بود. بهتر است با کترینگ غذای شرکتی مورد نظر خود در مورد تغییر منو غذای ارائه شده در بازه زمانی به توافق برسید. به این ترتیب با موجی از نارضایتی کارکنان در آینده مواجه نخواهید شد.

 

نحوه پخت غذا

پخت غذا برای شرکت ها می بایست همانند پخت غذا برای اعضای خانواده باشد. دستپخت آشپز و طرز تهیه غذا در کترینگ شرکتی عامل تاثیرگذار در رضایت کارمندان است. غذای با کیفیت شرکتی باید طعم غذاهای خانگی و اصیل را داشته باشد و با بهترین مواد درجه یک تهیه شود. به این ترتیب کارکنان بازدهی مطلوب تری خواهند داشت و حتی راندمان کاری نیز افزایش پیدا می کند.

منو پرسنلی مامان پز

 

معرفی سرویس غذای شرکتی مامان‌پز

 سرویس غذای شرکتی مامان‌پز با منوی بسیار متنوع و بازه قیمت منعطف هم اکنون با شرکت‌های بزرگ و معتبر تهران همکاری دارد. در سرویس سفارش غذای شرکتی مامان‌پز امکان سفارش انواع غذاهای پرسنلی از بیش از 400 مادر آشپز و 100 رستوران منتخب در سراسر تهران متناسب با هزینه در نظر گرفته شده توسط شرکت، به سادگی از طریق وب سایت یا نرم افزار شرکتی مامان‌پز امکان پذیر است. سرویس غذای شرکتی مامان‌پز با به کارگیری فرایند های کنترل کیفیت غذا به صورت دوره ای، غذاهای شرکتی را در چندین سطح مختلف کنترل می کند تا کیفیت غذای تحویل شده به مشتریان را تضمین نماید. مادرانی که به عنوان همکار در وب سایت مامان‌پز مشغول به تهیه غذا هستند، دارای کارت بهداشت از مراکز بهداشت شهر تهران هستند و با ارزیابی مستمر و دریافت بازخور از مشتریان و در نهایت ارزیابی کیفی غذاها قبل و پس از تحویل به مشتری باعث شده تا بتوانیم ادعا نماییم سرویس غذای پرسنلی مامان‌پز دارای بالاترین سطح کیفیت و کمیت در شهر تهران است.

ویژگی های سرویس غذای پرسنلی مامان‌پز:

  1. برنج صد در صد ایرانی برای تمامی غذاهای شرکتی
  2. تنوع بالای منوی غذای پرسنلی
  3. گزارش گیری میزان هزینه ها و میزان رضایت کارکنان از غذا به صورت آنلاین و لحظه ای
  4. امکان سفارش غذا به وسیله برنامه نصب شده بر روی تلفن همراه
  5. امکان اعمال تغییر در مواد اولیه یا نحوه پخت غذا متناسب با نیازها و خواست شرکت
  6. تحویل رایگان غذا برای سفارشات شرکتی در سراسر تهران مطابق با زمان اعلام شده
  7. تحویل غذا در ظروف آلومینیومی و به صورت گرم

 

 

صفحه غذای شرکتی مامان پز