1397/10/26

کار در خانه برای خانم ها

کار در خانه برای خانم ها

 

خانم ها، به خصوص خانم های خانه دار، زمان زیادی را در منزل گذرانده و وقت خود را صرف کار در منزل می کنند. دلایل زیادی می تواند برای این اتفاق وجود داشته باشد: از علاقه به رسیدگی به فرزندان گرفته تا پیدا نشدن شغل مناسب بیرون از منزل یا نداشتن مهارت برای کارهای اداری. خیلی ها هم دوست دارند تا در منزل بمانند و یک کار خانگی را انجام دهند یا اداره کنند، به این دلیل که رفت و آمد تا محل کار برای آن ها دشوار است. البته، پیش از هر چیزی لازم است تا بدانید که برای انجام کار در منزل نیاز به اینترنت و کار با بعضی نرم افزار ها دارید، چرا که به وسیله اینترنت می توانید با افراد بیرون از منزلتان، اعم از مشتری ها یا کارفرما، در ارتباط باشید.

اگر شما یک خانم خانه دار باشید و مدتی را به کار در منزل گذرانده باشید، می‌دانید که کار در منزل از هر شغل تمام وقت دیگری بیشتر زمان و انرژی می گیرد و در بعضی روزها می تواند خستگی زیادی را هم به همراه داشته باشد. حتما حداقل یک بار به ذهن یک خانم خانه دار خطور کرده است که ای کاش می‌توانست از زمانی که دارد بهتر استفاده کند و بخشی از این زمان را به کارهای مورد علاقه خود اختصاص دهد. در این میان خانم هایی هم هستند که از کار در منزل، کار آشپزی را به بقیه ترجیح می دهند و از انجام دادن آن لذت می برند. حالا اگر امکان این وجود داشته باشد که خانم ها بتوانند آشپزی در منزل را به عنوان یک شغل خانگی انتخاب کرده و ادامه دهند چطور؟

  • آشپزی در منزل کاری است که ممکن است شنیده باشید برخی از آشنایان و اطرافیان شما انجام دهند. برخی به تهیه کیک ها و شیرینی های خانگی می پردازند و برخی نیز فینگر فود های خانگی تهیه کرده و آن ها را به آشنایان خود می فروشند. هر چند که میزان فعالیت و فروش از این طریق می تواند مقدار چشم گیری نباشد. اما راه حل چیست؟

اگر شما هم از عاشقان آشپزی کردن هستید و دست پخت خوبی هم دارید، می توانید با کمک شرکت هایی که مشتریان دائمی خود را دارند غذاهای خانگی خود را به فروش برسانید. این شرکت ها این امکان را برای شما فراهم می کنند که به راحتی در منزل خودتان همان طور که برای همسر و فرزندانتان غذا درست می کنید آشپزی کنید و در زمان مقرر غذا را به پیک تحویل دهید تا آن را به دست مشتری برساند. به این ترتیب شما می توانید با یکی از هنر هایتان، که همان آشپزی است، به راحتی و بدون هیچ دردسری برای خودتان یک مشغله درست کنید و یک منبع درآمد شخصی هم داشته باشید. در حال حاضر شرکت "مامان پز" این امکان را برای خانم های ساکن شهر تهران فراهم کرده تا هنر خودشان را مشتریان تهرانی نشان دهند و هم برای خود و هم برای مشتریانی که از غذاهای آماده و رستورانی خسته شده اند مفید واقع شوند. در واقع آشپزی به عنوان یک کار در منزل می تواند شغلی بسیار پر درآمد باشد. اگر چه که ممکن است در یک یا دو ماه اولیه که آغاز به کار کرده اید مشتریان زیادی نداشته باشید، اما پس از اینکه کمی کارتان رونق بگیرد، یکی از لذت بخش ترین کارها با درآمد بسیار مناسب است. به خصوص آن که نوع این کار طوری است که مشتریان به دست پخت خوب شما وفادار می شوند و به صورت دائمی می توانید روی خرید آن ها حساب باز کنید.

از دیگر مزایای کار آشپزی در منزل این است که می‌توانید به کارهای داخل منزل خود و رسیدگی به خانواده تان هم برسید و از زندگی روزمره تان جا نمانید. به علاوه این که نیازی به بازاریابی برای فروش غذاها و دسرهایی که درست می کنید هم نخواهید داشت و شرکت هایی مثل مامان پز علاوه بر کارآفرینی و ایجاد شغل خانگی، برای شما بازاریابی هم انجام می دهند.

کار در منزل آشپزی

 

اگر شما به هنرهای دستی هم علاقه داشته باشید، می توانید درآمد خوبی از این طریق کسب کنید. در حال حاضر تمایل مردم به خرید کارهای دستی و خاص بیشتر از قبل شده است. هنرهایی از قبیل بافتن و کار با کاموا فضای بسیار زیادی برای تولید محصولات خاص ایجاد کرده است. از سبد های کوچک و بزرگ گرفته تا کوسن و وسایل دکوراسیون منزل، عروسک های تزیینی، و حتی لهاف های چهل تکه به خصوص در فصل پاییز و زمستان، هرکدام با توجه به توانایی ها و علایقتان می توانند یک منبع درآمد خوب برایتان باشند. خوبی این کار ها این است که یکنواختی کار های دیگر مثل کار های اداری را ندارند و شما را دائما با یک هنر جذاب درگیر می کنند. به این ترتیب از زمانی که برای تولید این محصولات می گذارید لذت هم خواهید برد. اگر دغدغه فروش این نوع محصولات را دارید، توصیه ما به شما استفاده از صفحات عمومی در اینستاگرام است. با ساختن یک صفحه در اینستاگرام می توانید عکس هایی از محصولات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا با کار شما آشنا شوند و از همان طریق هم فروش داشته باشید.

 

حال که به اینستاگرام اشاره کردیم، بهتر است یکی دیگر از کسب و کار هایی که از این طریق می توانند رشد کنند را به شما معرفی کنیم. این روز ها فضای فروش لباس ها و مانتو های خاص خیلی رونق دارد. مشتریان به دنبال مزون هایی می گردند که لباس هایی خاص با پارچه ها و جنس مرغوب تولید کنند و ترجیحا قیمت مناسبی هم داشته باشند. البته خیلی از این مشتریان حاضرند تا برای این لباس های خاص قیمت های بالاتری را نیز بپردازند! شما می توانید فروش لباس در مزون را به عنوان یک کار در منزل انتخاب کنید. برای شروع چنین کاری، می توانید دوره های آموزشی طراحی لباس را بگذرانید و از یک خیاط حرفه ای برای دوخت کارهای خود کمک بگیرید. اگر هم که خودتان دستی در خیاطی داشته باشید، می توانید دوخت لباس هایتان را خودتان در منزل انجام دهید. همچنین این که شما می توانید لباس هایی را از مناطق آزاد مثل کیش یا قشم و یا کشور های خارجی همسایه مثل ترکیه بیاورید و در مزون خودتان به فروش برسانید. با این روش شما می توانید از دردسر طراحی لباس و دوخت آن نیز دوری کنید. اما فروش این کار ها و پیدا کردن مشتری از چه طریقی امکان پذیر است؟ بهترین و ساده ترین راه برای فروش کار هایتان ساختن یک صفحه در اینستاگرام و تبلیغ کردن برای آن است. مشتریان بالقوه بسیاری در فضای مجازی وجود دارند تا از شما خرید کنند و با دیدن عکس محصولاتتان در اینستاگرام می توانند با شما آشنا شده و نسبت به خرید از شما ترغیب شوند.

کار در منزل مزون

 

  • از دیگر کارهایی که می توانید داخل منزل خودتان انجام دهید و بسیار هم ساده است، می توان به ساخت زیور آلات اشاره کرد. بسته به توانایی مالی تان، می توانید با ساخت زیور آلات و بدلیجات ارزان قیمت و یا ساخت زیور آلات با طلا و نقره کارتان را شروع کنید. برای ایده گرفتن هم بهتر است کمی در اینترنت جست و جو کنید تا بتوانید کارهای شیک تری بسازید. حتی آموزش هایی هم در اینترنت وجود دارند تا به راحتی با مد روز و طرز ساخت آن آشنا شوید. فروش این نوع محصولات هم از طریق صفحات مجازی مثل اینستاگرام به راحتی امکان پذیر است.

کار در منزل زیورآلات

 

کسب و کارهایی که در اینجا به شما معرفی کردیم چند مورد از کار هایی بودند بیشتر برای کار خانم ها در منزل مناسب اند. برای آقایان معمولا فرصت ها و شرایط کار خارج از منزل نیز وجود دارد و به علاوه این که دغدغه های رسیدگی به فرزندان و خانه را نیز ندارند. کار در منزل برای خانم ها شرایط کسب درآمد و رسیدگی به منزل را به طور هم زمان فراهم می کنند؛ به ویژه که شرایط اقتصادی کنونی نیازمند درآمد بیشتری برای خانواده ها است و کار در منزل خانم ها می تواند کمکی به شرایط اقتصادی همسر و خانواده نیز باشد.

 

کار در خانه

 

مطلب زیر را نیز بخوانید:

کار در منزل برای خانم ها - لیست کارهای پیشنهادی پر درآمد