1397/07/23

کار در منزل برای خانم ها - لیست کارهای پیشنهادی پر درآمد

کار در منزل برای خانم ها - لیست کارهای پیشنهادی پر درآمد

 

 

شرایط اقتصادی با توجه به اوضاع کنونی کمی سخت، و تامین نیاز های ضروری خانواده ها بسیار دشوار تر شده است. در این میان پیدا کردن شغل مناسب برای خانم ها با چالش های بیشتری روبروست. کارورزی های بدون اجرت، ساعات کاری زیاد و حقوق اندک در کنار سیل تحصیل کرده های قدیمی و جوانان جویای کار از جمله موانعی است که پیدا کردن شغل جدید، به ویژه برای خانم ها را دشوار کرده است. البته هر کاری چاره ای دارد و در این مورد، کار در منزل راهگشای معضل بیکاری است.

خانم ها، به خصوص خانم های خانه دار، زمان زیادی را در منزل گذرانده و وقت خود را صرف کار در منزل می کنند. دلایل زیادی می تواند برای این اتفاق وجود داشته باشد: از علاقه به رسیدگی به فرزندان گرفته تا پیدا نشدن شغل مناسب بیرون از منزل یا نداشتن مهارت برای کارهای اداری. خیلی ها هم دوست دارند تا در منزل بمانند و یک کار خانگی را انجام دهند یا اداره کنند، به این دلیل که رفت و آمد تا محل کار برای آن ها دشوار است. البته، پیش از هر چیزی لازم است تا بدانید که برای انجام کار در منزل نیاز به اینترنت و کار با بعضی نرم افزار ها دارید، چرا که به وسیله اینترنت می توانید با افراد بیرون از منزلتان، اعم از مشتری ها یا کارفرما، در ارتباط باشید.

اگر شما یک خانم خانه دار باشید و مدتی را به کار در منزل گذرانده باشید، می‌دانید که کار در منزل از هر شغل تمام وقت دیگری بیشتر زمان و انرژی می گیرد و در بعضی روزها می تواند خستگی زیادی را هم به همراه داشته باشد. حتما حداقل یک بار به ذهن یک خانم خانه دار خطور کرده است که ای کاش می‌توانست از زمانی که دارد بهتر استفاده کند و بخشی از این زمان را به کارهای مورد علاقه خود اختصاص دهد. در این میان خانم هایی هم هستند که از کار در منزل، کار آشپزی را به بقیه ترجیح می دهند و از انجام دادن آن لذت می برند. حالا اگر امکان این وجود داشته باشد که خانم ها بتوانند آشپزی در منزل را به عنوان یک شغل خانگی انتخاب کرده و ادامه دهند چطور؟

زنان توانمند این سرزمین همیشه دوشادوش مردان کار کرده اند و بار اقتصادی خانواده را در شرایط بحرانی به دوش کشیده اند. ایده های کارآفرینی زیادی برای کسب درآمد وجود دارند که می توان با توجه به شرایط خاص هر کس از آن بهره گرفت. در این میان، ایده های کار در منزل بیش از دیگر فعالیت ها مورد توجه خانم ها قرار گرفته اند، چرا که به این ترتیب خانم ها می توانند ضمن کار کردن در منزل و در کنار خانواده شان هم حضور داشته باشند.  با توجه به توانایی های فردی هر شخص و امکانات او، می توان کاری با درآمد مناسب در داخل منزل معرفی کرد.

 

مزایای کار در منزل برای خانم ها

کار در منزل برای خانم‌ها چندین حسن و مزیت به همراه دارد. ساعات کار در منزل منعطف بوده و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود، ساعاتی را به کسب درآمد اختصاص دهد. از طرفی رسیدگی به فرزندان و تربیت صحیح فرزندان در کنار مادر یک مزیت بزرگ برای مادران شاغل در منزل است که تنها با کارآفرینی و کار در منزل میسر می شود. همچنین، خانم هایی که در منزل به یک فعالیت اقتصادی مشغول هستند الگوی خوبی برای فرزندان در بزرگسالی هستند. از طرفی، یکنواخت شدن زندگی برای خانم هایی که تمام وقتشان را در منزل و به کار های روزمره مانند نظافت و نگهداری فرزندان می‌ پردازند عواقبی مانند افسردگی یا خشم از شرایط فعلی را به همراه دارد، که با مشغول شدن به یک فعالیت دیگر که در عین حال درآمدی هم دارد می‌توان از این عواقب منفی جلوگیری کرد. مشغول بودن به یک فعالیت شخصی جدا از کار های مرتبط با دیگران، تاثیر بسیار مثبتی در روحیه افراد می‌ گذارد.

کار در منزل مناسب خانم هایی است که علاقه ای به کار کردن در ادارات نداشته و نمی توانند ساعات اداری را در خارج از منزل باشند. گاهی وجود کودکی در خانه و یا والدین مسن، مانع کار کردن خانم ها در بیرون از خانه می شوند. اما بانوان پر تلاش همیشه راهی برای کسب درآمد و کمک به اقتصاد خانواده پیدا می کنند.

کار های زیادی وجود دارد که منبع درآمد زایی مناسبی برای خانم هاست. از کار های متنوع اینترنتی و مدیریت شبکه های اجتماعی گرفته تا ترجمه متون خارجی، گل سازی، دکوراسیون منزل به صورت اینترنتی، مشاوره برای برگزاری مراسم عروسی، فروش اینترنتی و بازاریابی  بسیاری از فعالیت های کوچک و بزرگ که مناسب کار در منزل هستند. در ادامه پیشنهاد های متنوعی برای کار در منزل ارائه می شود که ایده مناسبی برای کسب درآمد در خانه هستند. تقریبا همه کار هایی که در منزل برای کسب درآمد انجام می شود، ریسک کمی داشته و نیازی به سرمایه گذاری های بزرگ ندارند. در بسیاری از موارد تنها با اندک سرمایه اولیه می توان کسب و کاری سودآور و پول ساز را در منزل راه اندازی کرد.

کار در منزل آشپزی

 

آشپزی، هنری که می‌تواند سکوی پرتاب شما باشد!

آشپزی یکی از کارهای است که بسیاری از اوقات بدون شرکت در کلاس و گذراندن دوره های حرفه ای می توان از مادر و مادر بزرگ ها یاد گرفت. آشپزی در منزل برای اعضای خانواده کاری است که از گذشته های دور توسط خانم های با سلیقه ایرانی انجام می شده ولی این روزها شرایط با گذشته تفاوت زیادی دارد. شاغل شدن زوجین، ساعات کاری طولانی، کمبود وقت، زندگی های مجردی و دانشجویی همگی بر سبک زندگی افراد تاثیر گذاشته است. این روز ها خوردن یک وعده غذای سالم برای بسیاری از جوانان مثل یک رویاست. وب سایت مامان‌پز پل ارتباطی بین آشپزخانه شما با عاشقان غذاهای خانگی است. کار در منزل با آشپزی برای خانم های علاقه مند به پخت و پز عالی است. بسیاری از خانم های کدبانوی ایرانی به خوبی با فنون آشپزی و پخت و پز آشنایی دارند و می توانند غذاهای خوشمزه و خوش آب و رنگی را تهیه کنند. به علاوه آن که کسب درآمد از کاری که همیشه انجام می دهید بسیار ساده تر از یادگیری یک مهارت جدید است. خانم ها به صورت روزمره برای اعضای خانواده غذا می پزند، ولی نمی دانند که همین فعالیت دائمی می تواند درآمد بسیار زیادی را برایشان به همراه داشته باشد. اگر در زمینه آشپزی و پخت غذاهای خوشمزه تجربه دارید با کار آشپزی در منزل به خانواده بزرگ مامان پز ملحق شوید.

 

مامان پز کجاست؟

مامان پز وبسایت تهیه غذای خانگی برای شرکت ها و مهمانی ها است که در همه مناطق تهران حضور دارد. این جا یک رستوران یا کترینگ غذایی نیست. شبکه ای گسترده از خانم های خانه دار اعضای اصلی مامان پز هستند که در آشپزخانه های منازل خود با عشق انواع غذاهای خوشمزه را طبخ می کنند. اعضای مامان پز مثل اعضای یک خانواده بزرگ هستند و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ آشپز در سراسر تهران با مامان پز همکاری می کنند.

شما تنها روی آشپزی تمرکز کنید و مهارت های آشپزی خود را ارتقا دهید. همه کارهای سخت و پیچیده بازاریابی اینترنتی را به مامان پز بسپارید. بدون اینکه هر روز از خانه خارج شده و به محل کار خود مراجعه کنید، بدون سپری کردن اوقات زیادی در ترافیک، بدون هیچ مشکلی در خانه و آشپزخانه خود برای مشتریان خود غذا بپزید. پیدا کردن مشتری و فروش غذا سخت ترین مرحله از کار در منزل است که توسط تیم حرفه ای وب سایت مامان پز به خوبی مدیریت می شود.

در واقع مامان‌پز یک سرویس اینترنتی کاربردی است که دارای وب‌سایت، نرم‌افزار تلفن همراه و شبکه‌ای گسترده از خانم‌هایی است که در سراسر پایتخت پای اجاق گاز ایستاده‌اند و هر روز غذاهای خوب خانگی تهیه می‌کنند. غذاهایی که با همه غذاهای بیرون از خانه متفاوت است و با عشق تهیه شده‌است. غذاهای مامان پز طعم واقعی دستپخت مامان ها را دارد و قابل مقایسه با هیچ رستورانی نیست.

برای اینکه مامان‌ها و غذاهایی که می‌پزند به‌درستی به دست مصرف‌کننده برسد، یک تیم حرفه ای و کاربلد مشغول به کار هستند و از تبلیغات و بازاریابی دیجیتال گرفته تا پشتیبانی آنلاین و تلفنی و کارهای فنی و برنامه‌نویسی، امور حسابداری و مالی و بسیاری از کارهای دیگر را انجام می دهند.

اما بخش اصلی کار بر عهده خانم های هنرمند و کدبانویی است که به آشپزی در منزل مشغول هستند. مامان پز در سطح کلان شهر تهران و در همه محلات، غذاهایی با طعم نوستالژیک را توسط خانم های خانه دار تهیه کرده و به دست مشتری می رساند. آشپزی در مامان پز مزایای زیادی را برای خانم ها داشته و همه همکاران مامان پز از آشپزی در منزل رضایت کامل دارند.

 

مزایای کار با مامان پز و آشپزی در منزل چیست؟

پخت انواع غذاهای سنتی، غذاهای مجلسی، غذاهای رژیمی، انواع خورش های ایرانی، غذاهای بین المللی، آش ها، کوکوها، سوپ و پیش غذا، خوراک های سبزیجات، غذاهای نانی و فینگر فودها توسط اعضای مامان پز با طعمی لذیذ انجام می شود. بدون تردید آشپزی در منزل بهترین پیشنهاد کاری برای خانم های خانه دار و کدبانو است که مزایای زیر را به همراه دارد:

 

 

  • کسب درآمد و کمک به اقتصاد خانواده

 

کسب درآمد از کاری که در آن تخصص دارید، یک راه ساده و مطمئن است که علاوه بر تولید یک منبع درآمد شخصی برای شما منجر به بهبود اوضاع اقتصادی خانواده نیز خواهد شد. در عصر حاضر کارکردن زنان و مردان در کنار یکدیگر ضرورت دارد. اگر وقت کافی در اختیار دارید و همه از دستپخت شما تعریف می کنند، نگرانی از بابت کسب درآمد نخواهید داشت. با آشپزی در منزل و آشپزخانه خود می توانید یک درآمد دائمی و رو به رشدی را به دست آورید و برنامه ریزی مالی بهتری را برای آینده داشته باشید.

 

 

  • ساعات کاری منعطف در طول روز

 

آشپزی در منزل از فعالیت هایی است که ساعت کاری مشخصی ندارد. بسیاری از کدبانو های مامان پز کار های اولیه و پاک کردن سبزیجات را از شب قبل انجام می دهند و در اغلب موارد صبح زود اقدام به پخت و طبخ غذا می کنند. پروسه آشپزی در منزل یک زمان خاص ندارد و هر فرد با توجه به نوع زندگی و ویژگی های خانوادگی می تواند زمانبندی کارها را مدیریت کند. بر خلاف کار آشپزی در یک کترینگ، شما مجبور نیستید ساعت مشخصی را برای آشپزی در نظر بگیرید. علاوه بر تمامی این موارد، می توانید برای خود زمان استراحت یا مسافرت مشخص کنید تا در این زمان های خاص مجبور به کار آشپزی نباشید.

 

 

  • رسیدگی به امور منزل

 

همه کارهای آشپزی در منزل و آشپزخانه شخصی خانم های کدبانو انجام می شود و نیازی به حضور در یک آشپزخانه و کترینگ غذایی نیست. خانم ها فقط غذا را تهیه کرده و آن را به پیک تحویل می دهند تا به دست مشتری برساند. به این ترتیب رسیدگی به فرزندان، مدیریت کار های داخل منزل، و نظم زندگی خانوادگی تحت کنترل کامل قرار دارد. تربیت فرزندان موضوع مهمی است که اعضای مامان پز به خوبی می توانند از عهده آن بر آیند. چه بسا که فرزندانی که شاهد تلاش مادران هستند در آینده جوانانی کوشا و موفق خواهند شد.

 

شرایط همکاری با مامان پز چیست؟

خانم های ساکن شهر تهران به شرط داشتن مهارت آشپزی می توانند به تیم بزرگ مامان پز پیوسته و از مزایای همکاری با بهترین سفارش غذای آنلاین تهران استفاده کنند. خانم های خانه دار اگر در زمینه آشپزی و پخت غذا مدعی هستید، فرم ثبت نام مامان ها را تکمیل کنید(مشاهده فرم ثبت نام). پس از پر کردن فرم ثبت نام، همکاران ما با شما تماس گرفته و جزئیات همکاری با مامان پز را توضیح می دهند.

در مرحله بعدی، مهارت آشپزی مامان ها با ارسال 4 نوع غذای خوشمزه برای تست، مورد ارزیابی قرار می گیرد. انتخاب غذاهای تست بر عهده آشپز بوده و می توانند هر غذایی را که بیشتر در طبخ آن مهارت دارند تهیه و ارسال کنند. کارشناسان غذایی بعد از بررسی تست غذای ارسال شده، تصمیم نهایی را به اطلاع آشپز می رسانند. در صورتی که دستپخت و کیفیت غذای تهیه شده مورد تایید کارشناسان قرار بگیرد، مرحله بعدی و جلسه حضوری در پیش روی است.

با هماهنگی و طبق زمانبندی مشخص، در جلسه حضوری، اصول اولیه همکاری شامل نحوه بسته بندی، رعایت موازین بهداشتی، قیمت گذاری غذاها، و دیگر جزئیات به صورت کامل به متقاضی آشپزی در منزل آموزش داده می شود.

یک قدم دیگر تا همکاری در مامان پز باقی مانده و آن دریافت کارت بهداشت از مراکز معتبر است. همه خانم های خانه دار متقاضی همکاری با مامان پز می بایست به مرکز بهداشت مراجعه کرده و کارت بهداشت را دریافت کنند. این کارت دارای اعتبار 6 ماهه و قابل تمدید است. پس از دریافت کارت بهداشت، سفارش گیری از طریق مامان پز شروع شده و خانم ها دیگر به صورت رسمی یک شغل خانگی دارند.

پس از انجام تمامی این مراحل، نوبت بررسی آشپزخانه مامان ها در منزل است. کارشناسان با مراجعه به محل، بررسی دقیقی از بهداشت آشپزخانه داشته و نظر نهایی را اعلام می کنند. نگران کوچک بودن آشپزخانه نباشید بسیاری از همکاران مامان پز در همین آشپزخانه های کوچک و بهداشتی، درآمد خوبی را کسب می کنند. آشپزی در منزل و همکاری با مامان پز تجربه ای ارزشمند برای خانم های خانه دار ساکن تهران است.

 

میزان درآمد روزانه از آشپزی چقدر است؟

میزان ثابت و یکسانی را نمی توان برای کار در منزل از آشپزی در نظر گرفت. سود واقعی نصیب کسانی می شود که علاقه بیشتری به پخت و پز دارند و برای نظرات مشتری ها ارزش قائل هستند. مامان هایی که منوی غذایی کامل تری هم داشته باشند همیشه پول بیشتری به دست می آورند. در این زمینه تنوع لیست غذایی، کیفیت غذاها و تعداد سفارش ها تاثیرگذار است. مامان های مامان پز توانسته اند تا ماهیانه ۲۰ میلیون تومان نیز فروش غذا داشته باشند.

برای نمونه مامان آفاق یکی از فعال ترین اعضای مامان پز است که اغلب غذاهای شرکتی را برای سازمان ها تهیه می کند. مامان آفاق با ارسال 100 سفارش در روز توانسته درآمد روزانه خوبی را به دست آورد. کار در منزل برای اعضای مامان پز مزایای زیادی دارد که درآمدزایی جزئی از آن است. بدون شک آشپزی و تهیه غذا کار ساده ای نیست ولی می تواند درآمد قابل قبولی را به همراه داشته باشد. (برای خواندن داستان موفقیت مامان آفاق اینجا کلیک کنید.)

مامان ترنج یکی دیگر از اعضای خوشنام سایت مامان پز است که با وجود داشتن فرزند کوچک، کار در منزل را به کارهای بیرون از خانه ترجیح داده است. لیست غذای مامان ترنج خیلی متنوع هست و همیشه مشتری ثابت دارد. کسب درآمد دائمی با سود واقعی بخشی از مزایای کار کردن در مجموعه ای بزرگ به نام مامان پز است. (برای خواندن داستان موفقیت مامان ترنج اینجا کلیک کنید.)

 

آشپزی هم ایده خوبی برای یک شغل پردرآمد و خانگی است که می تواند پول خوبی را نصیب تان کند. کافیست استعداد و علاقه آشپزی را داشته باشید. پخت غذاهای خوشمزه از شما، پیدا کردن مشتری و فروش غذاها با ما.

 

با کلیک بر روی دکمه زیر مراحل آغاز همکاری با مامان‌پز را بخوانید

 

 

پشت صفحه‌نمایش وقت بگذرانید!

کار در منزل با کامپیوتر شامل طیف وسیعی از فعالیت های اینترنتی و کامپیوتری می شود که برخی نیازمند گذراندن دوره های تخصصی هستند و برخی دیگر کمی ساده تر بوده ولی درآمد زایی قابل قبولی دارند.

 

 

  • انجام کار تایپ

 

اگر به کار با رایانه تسلط دارید و با نرم افزار های استاندارد آشنا هستید، می توانید از تایپ کردن درآمد مناسبی کسب کنید. پیدا کردن پروژه های مربوط به این کار می تواند از طریق معرفی دوستان و آشنایان و یا از طریق وبسایت هایی که برای این نوع کارها ساخته شده اند انجام شود. از نمونه این گونه وبسایت ها می توان به سایت پونیشا و سایت انجام میدم اشاره کرد. افرادی که نیاز به کمک برای تایپ داشته باشند پروژه های خود را روی این وبسایت ها قرار می دهند و شما با اعلام آمادگی می توانید کار آن ها را انجام داده و هزینه را به صورت اینترنتی دریافت کنید. البته در این مورد حواستان را جمع کنید که به هر شخص یا سایتی اعتماد نکنید و کار را از طریق سایت های معتبر مثل مواردی که بالا تر اشاره کردیم انجام دهید تا در تسویه حساب سرتان کلاه نرود.

درآمد کار تایپ هم بستگی به مهارت شما و زمان و کیفیت تحویل کار دارد. هزینه تایپ از کلمه ای ۱۰ تومان تا ۶۰ تومان متغیر است. هرچه زمان تحویل کار کوتاه تر بوده و متن نوشته شده با معیار های موتور های جست‌و‌جو هماهنگ تر باشد، هزینه دریافتی شما بیشتر خواهد شد. اگر می خواهید درآمد قابل قبولی از تایپ کردن داشته باشید حتما مهارت های تایپ سریع را یاد بگیرید.

همچنین با پیشرفت تکنولوژی، نرم افزار هایی تولید شده است که گفتار را تبدیل به نوشتار می کند. کافی است از روی متن بخوانید تا این نرم افزار آن را برایتان تایپ کند. به این ترتیب سرعت کارتان نیز افزایش پیدا می کند.

 

 

  • تولید محتوا

 

محتوا در عصر کنونی انواع متفاوتی دارد؛ از محتوای متنی گرفته تا محتوای تصویری و محتوای صوتی. تولید محتواهای تصویری می تواند در بعضی موارد خاص نیاز به تسلط ویژه بر کار با کامپیوتر داشته باشد. البته این برای مواردی است که بخواهید ویدیو ها یا عکس های خیلی خاصی تولید کنید.

تولید محتوا می تواند از دو جهت برای شما منبع درآمدی باشد: می توانید این محتوا ها را برای دیگران تولید کنید، و یا اینکه محتوا را برای صفحات مجازی و وبلاگ خود تولید کنید و پس از مدتی با دریافت تبلیغ در این فضاها درآمد کسب کنید. برای انجام کار تولید محتوا برای دیگران می توانید از سایت هایی مثل پونیشا استفاده کنید. اما اگر می خواهید در مورد تولید محتوا برای شخص خودتان بیشتر بدانید، برای شما یک مثال ساده می زنیم. اگر در اینستاگرام فعالیت کرده باشید حتما اینفلوئنسر های اینستاگرام را دیده اید. اینفلوئنسر ها کسانی هستند که محتوا در سبکی خاص را تولید می کنند و با دنبال کنندگان بسیار خود به اشتراک می گذارند. بعضی از آن ها به طور روزمره و از زندگی خود می نویسند، بعضی از سفر هایی که می روند، بعضی از غذاهایی که درست می کنند، و بعضی نیز از آرایش و مد روز. این افراد پس از مدتی که محبوبیت و معروفیت لازم را بین مخاطبان اینستاگرامی پیدا کردند، از برند ها و شرکت های مختلف تبلیغاتی را انجام می دهند و بابت آن هزینه دریافت می کنند. مقدار درآمد حاصل از این کار کاملا متفاوت بوده و بستگی به میزان محبوبیت صفحه شخص مورد نظر دارد. اما به عنوان یک مبلغ حدودی می توانیم به شما بگوییم تبلیغات در اینستاگرام چیزی بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان متغیر است.

همچنین می توانید در کانال های تلگرام به تولید محتوا بپردازید و از طریق فروش تبلیغات کانالتان کسب درآمد کنید. هزینه تبلیغات در کانال های تلگرام نیز چیزی بین ۲۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان به ازای هر پست متغیر است.

وبلاگ نویسی و نویسندگی نیز از مشاغل خانگی درآمدزا برای خانم های علاقه مند و دارای تجربه است. این روزها همه کسب و کارها اینترنتی شده و وب سایت های زیادی به دنبال نویسنده های خلاق هستند. اگر توانایی نویسندگی و خلاقیت ذهنی دارید، با نشستن پشت کامپیوتر می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

 

 

  • همکاری در فروش

 

کار همکاری در فروش از سالیان سال قبل به عنوان یک روش کسب درآمد وجود داشته و مختص به عصر تکنولوژی نیست. اگرچه که در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی فرصت های بیشتری برای انجام این کار فراهم شده است. شاید اسم همکاری در فروش برای شما کمی عجیب به نظر بیاید و به خوبی متوجه نوع این فعالیت نشوید. در واقع همکاری در فروش همان کار به صورت پورسانتی است، به این شکل که شما با کمک برای به فروش رساندن محصولات خاص درصدی از مبلغ فروش را دریافت می کنید.

همکاری در فروش را می توانید با بسیاری از شرکت ها انجام دهید. خیلی از این شرکت ها با انتشار آگهی در سایت های کاریابی یا روزنامه همشهری نیاز خود را اعلام می کنند و شما می توانید از این طریق با آن ها در ارتباط قرار بگیرید. همچنین می توانید با سیستم همکاری در فروش دیجیکالا نیز کار فروش و کسب درآمد خود را آغاز کنید.

 

 

  • طراحی سایت

 

این کار بر خلاف کارهایی که قبل تر معرفی کردیم نیاز به تحصیلات مرتبط با کامپیوتر دارد. طراحی و کد نویسی برای سایت و اپلیکیشن ها از کار های پر درآمد است که اگر به کار با کامپیوتر علاقمند باشید بسیار فعالیت شیرینی است. عاشقان کامپیوتر می توانند درآمد نسبتاً خوبی را با پشتکار و خیره شدن به صفحه‌نمایش به دست آورند.

کار در منزل فریلنسر

 

کسب درآمد از خیاطی در منزل

خیاطی و دوخت و دوز برای بسیاری از خانم ها یک منبع درآمد عالی است. اگر می خواهید یک کسب و کار پر سود را در منزل راه اندازی کنید و علاقه به کارهای خیاطی و برش و دوخت دارید، همین امروز شروع کنید. کار را از دوخت لباس های راحتی منزل شروع کرده و رفته رفته کار را گسترش دهید. اگر مهارت خیاطی خوبی داشته باشید می توانید لباس های مجلسی، مانتو شلوار و دیگر پوشاک زنانه را هم تولید کنید. بسیاری از خانم ها حاضرند برای خرید یک لباس خوش دوخت پول خوبی را به خیاط خوش قول بپردازند. برای شروع به یک چرخ خیاطی نیاز دارید. در واقع بخش زیادی از سرمایه اولیه صرف خرید تجهیزات و چرخ خیاطی می شود.

این روزها دوخت و دوز بسیار ساده تر از گذشته شده و نیازی به رسم الگو و محاسبات ندارد. الگوهای لباس آماده کار خیاطی را ساده کرده و می توان انواع پوشاک زنانه و بچه گانه را با این الگوها تهیه کرد. خب حالا که وسایل اولیه مهیا شد نوبت پیدا کردن مشتری و کسب درآمد است. برای مثال می توانید لباس بیمارستانی را برای مراکز درمانی بدوزید. یا با تولیدی های لباس همکاری کنید. دوخت لباس بچگانه برای همسایه ها و فامیل هم ایده خوبی است. با راه اندازی یک کانال تلگرامی مهارت های خیاطی خود را در دید سایرین قرار دهید تا سفارش های بیشتری بگیرید. همچنین برای شروع کار و تمرین می توانید برای اعضای خانواده خود چیز هایی بدوزید تا مهارت شما در خیاطی تقویت شود.

اگر علاقه زیادی به دوخت و دوز دارید ولی مهارت چندانی در این کار ندارید نگران نباشید. با دوخت ست آشپزی (دستگیره، دمکنی، دستمال گردگیری و ...) هم می توان به درآمد قابل قبولی رسید. پرده دوزی و دوخت ملحفه نیاز به مهارت زیادی ندارد ولی برای کار در منزل خانم ها یک نقطه شروع به حساب می آید. برای گسترش کار مهارت هایتان را افزایش دهید.

در نهایت هم می توانید به کار خیاطی در منزل به این چشم نگاه کنید که علاوه بر کسب درآمد، بسیاری از هزینه های زندگی شما را نیز کاهش می دهد؛ چرا که به این ترتیب می توانید البسه مورد نیاز خود و اعضای خانواده تان را در منزل و با هزینه بسیار کم تهیه کنید و از شر خرید لباس های گران قیمت راحت شوید.

اگر می خواهید یک حساب و کتاب سر انگشتی انجام دهید که کار خیاطی در منزل برای شما چقدر درآمد دارد، باید به شما بگوییم که سود خالص دوخت هر لباس بعد از کم کردن هزینه پارچه و وسایل استفاده شده چیزی بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

کار در منزل با خیاطی

 

 

کار در منزل با طراحی لباس

طراحی لباس ارتباط نزدیکی با دنیای مد و فشن دارد. صنعت مد و طراحی لباس از مشاغل پول ساز خانگی است. کار در منزل با طراحی لباس نیازی به صرف هزینه و سرمایه گذاری ندارد. اگر توانایی لازم را دارید و در این زمینه دوره های تخصصی را گذرانده اید می توانید حرفه پر سود خانگی خود را شروع کنید. البته خیلی اوقات هم نیازی به تحصیلات و گذراندن دوره های تخصصی نیست. بسیاری از خانم ها به صورت تجربی و با استفاده از ذوق و هنر خود در عرصه طراحی لباس به خوبی ظاهر می شوند.

این روز ها فضای فروش لباس ها و مانتو های خاص خیلی رونق دارد. مشتریان به دنبال مزون هایی می گردند که لباس هایی خاص با پارچه ها و جنس مرغوب تولید کنند و ترجیحا قیمت مناسبی هم داشته باشند. البته خیلی از این مشتریان حاضرند تا برای این لباس های خاص قیمت های بالاتری را نیز بپردازند! شما می توانید فروش لباس در مزون را به عنوان یک کار در منزل انتخاب کنید. برای شروع چنین کاری، می توانید دوره های آموزشی طراحی لباس را بگذرانید و از یک خیاط حرفه ای برای دوخت کارهای خود کمک بگیرید. اگر هم که خودتان دستی در خیاطی داشته باشید، می توانید دوخت لباس هایتان را خودتان در منزل انجام دهید و مقدار سود حاصل از کار خود را بیشتر کنید.

برای فروش لباس های خود می توانید ابتدا از اینستاگرام کمک بگیرید، یک صفحه برای کار خود بسازید و عکس محصولاتتان را روی آن قرار دهید. به مرور و با افزایش سفارش هایتان می توانید یک فضا برای کارتان اجاره کنید و یک مزون شیک تاسیس کنید. حتی می توانید لباس های خود را از طریق مغازه ها هم به فروش برسانید. همچنین این که شما می توانید پس از تاسیس مزون، لباس هایی را از مناطق آزاد مثل کیش یا قشم و یا کشور های خارجی همسایه مثل ترکیه بیاورید و در مزون خودتان به فروش برسانید. با این روش شما می توانید تعداد محصولات خود را افزایش دهید و در کنار لباس های طراحی شده توسط خودتان، لباس های مربوط به برند ها را هم بفروشید.

میزان درآمد از این کار کاملا نامشخص است و بستگی به میزان تبحر شما در طراحی لباس های خاص و محبوبیت لباس هایتان بین مردم دارد. طبیعتا هرچه خواهان برای کار شما بیشتر باشد درآمدتان هم بیشتر خواهد بود. به علاوه اینکه پس از مدتی می توانید کلاس های آموزشی هم برای کسانی که می خواهند وارد این عرصه شوند برگزار کنید و از این طریق هم درآمدی به دست آورید.

کار در منزل طراحی لباس

 

عروسک های فانتزی بسازید

این روز ها کارهای دستی و خاص طرفداران بسیاری در بین مردم پیدا کرده اند. از میان این کار ها، عروسک سازی از خلاقانه ترین ایده های کار در منزل برای خانم ها است که می تواند درآمد زایی خوبی نیز داشته باشد. برای موفقیت در این حرفه جذاب باید کمی خلاقیت را چاشنی کار کنید. عروسک سازی فقط محدود به دوخت آن ها نمی شود؛ بلکه اگر از ذهنتان استفاده کنید می توانید کارهای متنوعی در این زمینه انجام دهید. انواع عروسک های نمدی بدون نیاز به دوختن را تهیه کرده و با نصب آهنربا، عروسک های رو یخچالی خوشگل درست کنید. اگر به کار با خمیر مجسمه سازی آشنایی دارید، عروسک های خمیری عجیب و خاص بسازید. این عروسک های خمیری هم می توانند برای تزیینات روی یخچال استفاده شوند. عروسک های بافتنی هم برای خانم های هنرمند یک ایده کار در منزل پول ساز هستند که همیشه خریدار دارند.

از اینترنت کمک بگیرید و ایده های متفاوت تری را برای ساختن عروسک پیدا کنید. عروسک سازی علاوه بر مهارت نیاز به ذوق و کمی خلاقیت دارد که خانم های هنرمند ایرانی همگی خوش قریحه و خلاق هستند. برای فروش عروسک های دست ساز هم یک صفحه اینترنتی بسازید و نمونه های عروسکی خود را تبلیغ کنید.برای ساختن صفحات اینترنتی هم پیشنهاد ما به شما ساختن صفحه در اینستاگرام است که مشتریان زیادی را با شما و کارتان آشنا خواهد کرد.

کار در منزل با ساخت عروسک فانتزی

 

کار در منزل و شمع سازی

شمع سازی ایده ای جذاب برای کار در منزل و بسیار سرگرم کننده است. شمع های تزئینی کوچک برای زیبا تر کردن دکوراسیون داخلی منازل ابتکار جالبی هستند. به علاوه این که بعضی شمع ها بو دار نیز هستند و بعد از روشن شدن مثل عود بوی خوبی در فضا ایجاد می کنند. دیگر خوبی شمع سازی این است که شمع ها مدت زمان کمی قابل استفاده هستند و اگر کارتان خوب باشد و شمع های خوشگل و با کیفیتی بسازید، می توانید مطمئن باشید که مشتریان دائمی خواهید داشت چرا که پس از روشن کردن و مصرف کردن شمع های قبلی شان مجددا به سراغ شما می آیند تا شمع های جدید بگیرند.

شمع سازی نیاز به مهارت خاصی ندارد و سرمایه زیادی هم صرف خرید مواد اولیه نمی شود. البته که اگر از ذهن خلاق خود استفاده کنید می توانید شمع های خیلی خاص و زیبا بسازید. مثلا می توانید دور شمع گل خشک قرار دهید، و یا شمع یا چند لایه و مثل رنگین کمان درست کنید.

لازم به ذکر است که شمع سازی بیشتر جنبه سرگرمی دارد و درآمد چندان زیادی را برایتان به همراه ندارد. قیمت فروش هر شمع در ابعاد متوسط معمولا حدود 20 تا 30 هزار تومان است. بنابراین اگر برای پر کردن اوقات فراغت و کمی پول تو جیبی به سراغ کار در منزل رفته اید، شمع سازی ایده مناسبی است ولی قطعا نمی تواند مخارج خانوار را تامین کند. این ایده مناسب دخترهای جوان تر و بدون تجربه است.

اگر کار شمع سازی را شروع کردید و تمایل به افزایش میزان فروش محصولاتتان داشتید، پیشنهاد ما این است که ابتدا از محصولاتتان عکس های جذابی بگیرید. اگر عکس شما حس خوبی به بیننده القا کند، بیشتر برای خرید شمع ترغیب می شود نسبت به این که یک عکس کاملا ساده و غیر جذاب را مشاهده کند. این مدل کار در منزل هم بازار خوبی در فضای مجازی مثل اینستاگرام و تلگرام و فیسبوک دارد و با ساختن یک صفحه در این برنامه ها می توانید به مشتریان خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید شمع های خود را به مغازه هایی که لوازم تزیینی می فروشند بفروشید.

کار در منزل شمع سازی

 

 

کار در منزل با ساخت زیور آلات

از دیگر کارهایی که می توانید داخل منزل خودتان انجام دهید و بسیار هم ساده است، می توان به ساخت زیور آلات اشاره کرد. بازار فروش زیور آلات بسیار پر رونق است. جواهر سازی و ساخت زیورآلات یکی از مشاغل خانگی پر سود و محبوب در بین خانم هاست.  بسته به توانایی مالی تان، می توانید با ساخت زیور آلات و بدلیجات ارزان قیمت و یا ساخت زیور آلات با طلا و نقره کارتان را شروع کنید. برای ایده گرفتن هم بهتر است کمی در اینترنت جست و جو کنید تا بتوانید کارهای شیک تری بسازید. حتی آموزش هایی هم در اینترنت وجود دارند تا به راحتی با مد روز و طرز ساخت آن آشنا شوید. هر چه محصولات شما به مد روز و تقاضای جمعی نزدیک تر باشد، مشتریان بیشتری به سراغ شما خواهند آمد.

آن چه در میزان فروش شما و تمایل مشتریان به خرید محصولاتتان بسیار تاثیر گذار است، قیمتی است که روی زیور آلات دست سازتان می گذارید. همان طور که گفتیم، زیور آلات در بین خانم ها بسیار پر طرفدار است و بازار خوبی هم دارد. این به این معناست که تولید کنندگان زیور آلات هم بسیار زیاد هستند و شما رقبای متعددی خواهید داشت. پس در این میان فاکتور های کیفیت و قیمت بسیار بر کار شما تاثیر خواهند گذاشت.

فروش این نوع محصولات هم از طریق صفحات مجازی مثل اینستاگرام به راحتی امکان پذیر است. خانم های هنرمند با ساخت گردن بند دست ساز، دست بند، سنجاق سرهای تزئینی زیبا، تاج سر عروس و ... می توانند کمک خرج خانواده شده و پول خوبی برای مخارج زندگی به دست بیاورند. قیمت زیور آلات بسته به بدلی یا با ارزش بودن مواد سازنده آن بسیار متفاوت است. اگر شما تصمیم گرفته اید که به ساخت بدلیجات بپردازید، خیالتان راحت باشد که سود خیلی خوبی خواهید کرد، چون قیمت وسایل ساخت بدلیجات بسیار پایین است؛ خصوصا اگر خرید خود را به صورت عمده و از بازار انجام دهید. برای ساخت طلا و نقره هم معمولا چیزی بین 20 تا 100 هزار تومان به ازای هر گرم نقره یا طلا می تواند مزد کار شما باشد.

کار در منزل ساخت زیور آلات

 

کار در منزل با چرم دوزی

کار در منزل با چرم دوزی می تواند به یکی از لذت بخش ترین مشغولیت های شما تبدیل شود. همان طور که می دانید، چرم با انجام یک سری فرآیند بر روی پوست حیوانات به دست می آید. معروف ترین و محبوب ترین چرم ها در بازار چرم بز و چرم گاو هستند. تفاوت این دو با هم این است که چرم بز بافت نازک تر و لطیف تری دارد و برای کار های ظریف مناسب است، در حالی که چرم گاو ضخیم تر است برای کارهایی استفاده می شود که دوام طولانی مدتی از آن ها انتظار می رود. همچنین چرم در رنگ های بسیار متفاوتی تولید می شود، که همین کار شما را بسیار جذاب خواهد کرد.

چرم دوزی کاری است که اگر کمی با خیاطی آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید در آن مهارت کافی را کسب کنید. کار با چرم می تواند به وسیله ماشین های خیاطی با سوزن مخصوص و یا با دست انجام شود. دوختن چرم با دست به آن ظاهر طبیعی تری می دهد، اما دوخت با ماشین سریع تر است و ظاهر کار حالت صنعتی پیدا خواهد کرد. برای این که یاد بگیرید چگونه می توانید با چرم کار دوخت و دوز انجام دهید، می توانید خودتان با سعی و خطا روی تکه های کوچک چرم کار را شروع کنید، ویدیو های آموزشی موجود در اینترنت را ببینید، و یا در کارگاه های چرم دوزی شرکت کنید.

پیشنهاد ما این است که کار دوخت چرم را با سوزن و دست انجام دهید، چرا که اینطوری محصول شما حالت طبیعی تر و جذاب تری برای مشتریان پیدا خواهد کرد. از انواع کیف های دستی، کیف پول، کمربند، جا سوییچی، و غیره می توانید در محصولات خود قرار دهید. هر چه تنوع محصولات شما بیشتر باشد، مشتریان بیشتری را می توانید جذب کنید.

درآمد حاصل از کار دوخت چرم نیز برای خانم ها بسیار مناسب است؛ خصوصا اگر خرید وسایل اولیه خود را از بورس چرم به صورت ارزان انجام دهید. کافی است یک بار برای خرید وسایل دوخت و دوز هزینه کنید، و برای دفعات بعدی فقط هزینه خرید چرم وجود خواهد داشت.

کار در منزل چرم دوزی

 

کسب درآمد از بسته بندی حبوبات

بسته بندی مواد غذایی به ویژه حبوبات و خشکبار ایده ای پول ساز برای کار در منزل است. اگر قصد تولید صنعتی را داشته باشید با سرمایه اولیه 10 میلیون تومانی می توانید دستگاه های لازم را خریداری کرده و یک کسب و کار پر سود را در منزل راه اندازی کنید. البته برای بسته بندی حبوبات و خشکبار در منزل نیاز به اخذ مجوزهای قانونی را دارید. مجوز بهداشت و جهاد کشاورزی برای این کار الزامی است.  محصولات زیادی برای بسته بندی در منزل وجود دارند و این حرفه خانگی همیشه فعال است. نگران کمبود مشتری و کسادی بازار نباشید. حبوبات و خشکبار همیشه مشتری دارد.

با خرید فله ای این محصولات و بسته بندی در اندازه های کوچکتر می توان از کار در منزل سود زیادی را به دست آورد حبوبات را پاک کرده و در وزن های استاندارد بسته بندی کنید ولی در مورد خشکبار قضیه کمی تفاوت دارد. خشکبار فله ای را در باید دستگاه بریزید تا محصول شسته و تمیز شود. سپس محصول آماده بسته بندی در بسته های کوچکتر است. خدمات سبزی پاک کنی، میوه خشک و ترشیجات خانگی نیز درآمد زایی خوبی دارد.

البته این نوع کار در منزل بسیار سخت است و ممکن است به تمام زحمت و هزینه آن برای یک نفر نیرزد. اگر کسی را دارید که به شما در کمک کند، می توانید به بسته بندی حبوبات به عنوان یک شغل خانگی فکر کنید.

 

پرورش قارچ در خانه

پرورش قارچ از انواع کار در منزل با زحمت بسیار کم و سود دهی عالی است که بسیاری از خانم ها در آن فعال هستند. اگر در منزل فضای کافی دارید با راه اندازی کارگاه پرورش قارچ خانگی کسب و کار خودتان را شروع کنید. از قضا این کار نیاز به فضای خیلی زیادی هم ندارد و در محل کوچکتر هم می توان قارچ های دکمه ای سفید رنگ را پرورش داد. اتفاقا تولید در مقیاس کوچکتر منجر به رشد محصولات با کیفیت تری هم می شود به شرطی که رسیدگی لازم را انجام دهید. فضای مورد نیاز برای تولید قارچ جایی است که نور خیلی زیادی نداشته باشد و به اندازه کافی خنک باشد، چون قارچ در گرما به سرعت خراب می شود. همچنین بهتر است امکان قفسه بندی در این فضا را داشته باشید تا بتوانید حجم بیشتری از قارچ را تولید کنید.

برای آموزش نحوه تولید قارچ منابع بسیاری در اینترنت وجود دارد که با یک جست و جوی ساده و چند بار آزمون و خطا می توانید به راحتی روش تولید قارچ خوب و با کیفیت را یاد بگیرید. نگران فروش قارچ های درشت و خوش طعم نباشید. برای فروش هم می توانید روی دلالان خرید قارچ برای کارخانه ها حساب کنید. این افراد قارچ های شما را خریده و به کارگاه ها و کارخانه های بسته بندی قارچ تحویل می دهند. به علاوه این که سوپر مارکت های محل زندگی شما هم می توانند مشتریان خوبی برای قارچ های خوشمزه و خانگی شما باشند.

پرورش قارچ

 

پرورش کاکتوس در منزل

برای کار در منزل به روحیه خود توجه کنید. اگر علاقه مند به گیاهان و گلکاری هستید، همین الان کسب و کار خود را شروع کنید. پرورش گیاهان به خصوص گلدان های کوچک کاکتوس بهترین شغل درآمدزای خانگی برای خانم های طبیعت دوست است. کاکتوس ها نیاز به زحمت و توجه زیادی ندارند و به سرعت رشد می کنند. همین باعث می شود تا شما بدون کار زیاد بتوانید در مدت زمان کمی مقدار زیادی کاکتوس داشته باشید و از آن برای قلمه زدن کاکتوس های بعدی استفاده کنید. با جستجو در اینترنت می توانید اطلاعات خوبی از نحوه نگهداری و تکثیر کاکتوس ها به دست آورید. نگهداری و پرورش کاکتوس چندان دشوار نیست و سرمایه زیادی هم لازم ندارد. داشتن یک فضای کافی برای گلدان های کاکتوس و ملزومات باغبانی می تواند کارها را ساده تر کند.

کاکتوس های مینیاتوری این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند، چرا که اندازه کوچکی دارند و برای یک هدیه ماندگار گزینه بسیار مناسبی هستند. اگر کمی از سلیقه خود استفاده کنید و گلدان های زیبا را با کاکتوس های خود پر کنید، می توانید با خیال راحت روی فروش کاکتوس هایتان حساب کنید.معمولا هر گلدان کاکتوس حداقل 20 هزار تومان به فروش می رود. با توجه به اینکه کاکتوس ها خودشان رشد کرده و نیاز به هزینه خاصی ندارند، تقریبا تمام هزینه ای که شما دریافت می کنید می تواند به عنوان سود شما به حساب بیاید. بنابراین اگر به دنبال یک کار در منزل با سود دهی عالی هستید، و همچنین میانه خوبی هم با گل و گیاه دارید، پیشنهاد ما به شما پرورش کاکتوس های تزیینی است.

کار در منزل پرورش کاکتوس

 

 

پرورش بلدرچین در خانه

در صنعت پرورش طیور و بلدرچین، خانم های زیادی فعال هستند که روزی این ایده را برای کار در منزل مناسب دیده اند. پرورش بلدرچین از مشاغل فوق العاده پر سود و با درآمد ثابت است. بلدرچین از خانواده قرقاول ها  است و عمده تولیدات بلدرچین برای تامین پروتیئن خانواده ها مصرف می شود و بازار فروش خوبی دارد. در برخی کشورها برخی گونه‌های بلدرچین در تعداد زیاد پرورش داده می‌شوند تا از تخم و گوشت آن‌ها استفاده شود یا حتی در شکارگاه‌ها رها شوند. گوشت بلدرچین سرشار از پروتئین و اسید های آمینه است و به همین دلیل مصرف آن برای سلامت انسان بسیار مفید است.

قبل از هر چیز تصمیم بگیرید چه نوع بلدرچینی را پرورش دهید. بلدرچین گوشتی و بلدرچین تخم گذار هر دو پول ساز هستند. بلدرچین حیوان کوچکی است که پرورش آن در فضای کم هم موفق آمیز است. با یک فضای حداقل 12 متری و رسیدگی روزانه تقریبا یک ساعت، یک کار در منزل سودآور را برای خودتان دست و پا کرده اید. بلدرچین را می توان هم در قفس و هم در یک بستر مخصوص پرورش داد؛ که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

هر بلدرچین تا زمان رشد حدودا به اندازه 3 هزار تومان دانه و غذا مصرف می کند. قیمت گوشت بلدرچین هم چیزی حدود کیلویی 40 هزار تومان است. بنابراین اگر بتوانید از پس نگه داری این جوجه ها بر بیایید می توانید با فروش آن ها درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

پرورش بلدرچین در خانه

 

کسب درآمد از آرایشگری در منزل

آرایشگری یکی از هنرهایی است که می تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد. اگر به دنبال کار در منزل و کسب درآمد از آرایشگری هستید باید در این زمینه آموزش های لازم را گذرانده باشید. رنگ کردن مو و مش، کوپ، طراحی ناخن، و کارهایی از این قبیل را می توانید در محیط منزل انجام دهید. البته کسب مجوزهای قانونی برای اشتغال در حرفه آرایشگری الزامی است و خرید تجهیزات هم هزینه چند میلیونی اولیه را به همراه دارد ولی خیلی زود می توانید همه مخارج اولیه را جبران کنید.

برای این که در این کار به موفقیت لازم و کافی برسید، باید حتما در کار خود خیلی حرفه ای باشید. هیچ مشتری ای دوست ندارد که به شما هزینه ای پرداخت کند و ناراضی آرایشگاه شما را ترک کند. اگر مهارت کافی را کسب نکرده باشید ممکن است به موی مشتری خود آسیب بزنید یا نتوانید مدل دلخواه او را درست کنید؛ و این خود باعث نارضایتی مشتری شده و احتمال بازگشت مجدد او نزد شما را بسیار کم می کند. بنابراین پیشنهاد ما این است که ابتدا دوره های آرایشگری را بگذرانید و سپس نسبت به تاسیس آرایشگاه اقدام کنید تا زحمات و هزینه های شما هدر نرود.

میزان درآمد از کار آرایشگری در منزل بسیار مناسب است. با توجه به این که کار را در منزل خودتان انجام می دهید، نیازی به پرداخت هزینه های اجاره برای یک جای جدید نیست. به علاوه اینکه مواد لازم برای کار خود را یک بار تهیه می کنید و تا مدت ها می توانید از آن استفاده کنید. خانم ها نیز حاضرند مبالغ خوبی برای کارهای آرایشی پرداخت کنند، زیرا رسیدگی به مو یا آرایش حرفه ای کاری است که خودشان به تنهایی نمی توانند در خانه انجام دهند.

کار آرایشگری در منزل

 

کارهای هنری در خانه

اگر شما به هنرهای دستی هم علاقه داشته باشید، می توانید درآمد خوبی از طریق کار در منزل با تولید محصولات هنری کسب کنید. در حال حاضر تمایل مردم به خرید کارهای دستی و خاص بیشتر از قبل شده است. هنرهایی از قبیل بافتن و کار با کاموا فضای بسیار زیادی برای تولید محصولات خاص ایجاد کرده است. از سبد های کوچک و بزرگ گرفته تا کوسن و وسایل دکوراسیون منزل، عروسک های تزیینی، و حتی لحاف های چهل تکه به خصوص در فصل پاییز و زمستان، هر کدام با توجه به توانایی ها و علایقتان می توانند یک منبع درآمد خوب برایتان باشند. خوبی این کار ها این است که یکنواختی کار های دیگر مثل کار های اداری را ندارند و شما را دائما با یک هنر جذاب درگیر می کنند. به این ترتیب از زمانی که برای تولید این محصولات می گذارید لذت هم خواهید برد.

برای به دست آوردن ایده جهت شروع و تولید کارهای جدیدتان، می توانید در اینترنت جست و جو کنید و با ایده های خلاقانه بسیاری آشنا شوید. همچنین اگر دغدغه فروش این نوع محصولات را دارید، توصیه ما به شما استفاده از صفحات عمومی در اینستاگرام است. با ساختن یک صفحه در اینستاگرام می توانید عکس هایی از محصولات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا با کار شما آشنا شوند و از همان طریق هم فروش داشته باشید.

کار هنری در منزل

 

 

کسب و کارهایی که در اینجا به شما معرفی کردیم چند مورد از کار هایی بودند بیشتر برای کار خانم ها در منزل مناسب اند. برای آقایان معمولا فرصت ها و شرایط کار خارج از منزل نیز وجود دارد و به علاوه این که دغدغه های رسیدگی به فرزندان و خانه را نیز ندارند. کار در منزل برای خانم ها شرایط کسب درآمد و رسیدگی به منزل را به طور هم زمان فراهم می کنند؛ به ویژه که شرایط اقتصادی کنونی نیازمند درآمد بیشتری برای خانواده ها است و کار در منزل خانم ها می تواند کمکی به شرایط اقتصادی همسر و خانواده نیز باشد.

 

 

 

این مطالب را هم بخوانید:

آشپزی در منزل و کسب درآمد با وب سایت مامان‌پز

داستان همکاری مامان آفاق با سایت مامان‌پز