1397/05/22

بهترین پیشنهادات منو غذا برای شام مهمانی

بهترین پیشنهادات منو غذا برای شام مهمانی

شام یکی از اصلی ترین وعده های غذایی برای همه خانواده ها است. گاهی مشغله کاری و درسی مانع از جمع شدن اعضای خانواده در سر میز غذا می شود. بسیاری از افراد ناهار را در اداره و خارج از منزل صرف می کنند. یک وعده غذای خوشمزه برای شام می تواند اعضای خانواده را به دور میز غذا جمع کند. بسیاری از صحبت های خانوادگی و دوستانه در سر میز غذا مطرح می شود. به این ترتیب منو غذا برای شام مهم ترین لیست غذایی برای خانواده ها می تواند در نظر گرفته شود. البته اهمیت منو غذا برای شام تولد بسیار بیشتر از یک شام معمولی نیز هست.

مهمانی های خانوادگی، جشن های تولد و دیگر مراسم همیشه در کنار یک شام خوشمزه تکمیل می شود. به طور معمول اغلب افراد وعده های سنگین غذایی را برای ناهار ترجیح می دهند. منو غذا برای شام کمی سبک تر از ناهار انتخاب می شود. سبک تر بودن منو غذا برای شام به معنای بی کیفیت و یا کم اهیمت بودن آن نیست. با انتخاب آگاهانه مواد غذایی برای شام می توان همه ویتامین ها و املاح مورد نیاز را در قالب یک وعده غذای سبک دریافت کرد.  

غذا برای مهمانی شام

منو غذا برای شام : چی بپزم؟

یک وعده غذایی کامل شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر است. بسیاری از پیش غذاهای خوشمزه و مقوی را می توان برای غذای اصلی شام در نظر گرفت. اگر به دنبال ایده های خوشمزه در منو غذا برای شام هستید از مامان پز کمک بگیرید. مامان پز اولین وب سایت سفارش غذای خانگی در ایران است که با همکاری خانم های خانه دار فعالیت می کند. صفحات وب سایت با انواع غذاهای خوشمزه، مقوی و رنگارنگ مامان های با سلیقه پر شده و با قیمت مناسبی به فروش می رسد. تهیه منو غذا برای شام تنها با چند کلیک در مامان پز انجام خواهد شد. منو غذا برای شام می تواند از انواع خورش های سنتی و یا غذاهای جدیدتر و فرنگی ترکیب شود.

سینی میکس فینگرفود

انواع فینگرفود یا همان غذاهای انگشتی و لقمه ای مناسب وعده غذایی شام هستند. فینگرفودها با مواد غذایی مختلفی تهیه می شوند و مناسب ذائقه افراد مشکل پسند هستند. انواع فینگرفود سرد و گرم می تواند سفره شام را رنگین تر کند. می توانید در کنار غذای اصلی و یا حتی به تنهایی از فینگرفود برای شام استفاده کنید. سینی میکس فینگرفود مناسب منو غذا برای شام هم ایده مناسبی است که شامل چندین نوع فینگرفود گرم می شود.

طرز تهیه سینی میکس فینگرفود به طور کامل در وب سایت مامان پز نوشته شده. این سینی شامل کیک مرغ،مینی ساندویچ همبرگر، بورک گوشت و قارچ، بورک اسفناج و قارچ، فرنچ تست سوخاری و رولت ژامبون سوخاری است. با توجه به تعداد افراد می توانید از هر کدام این فینگرفودها چند عدد در سینی قرار دهید. بهتر است برای هر نفر یک یا دو عدد در نظر بگیرید.

سینی میکس فینگرفود

الف- کیک مرغ تک نفره

مرغ پخته و ریز شده، جعفری، خیارشور، تخم مرغ رنده شده، ماست، پنیر خامه ای و سس مایونز را مخلوط کرده و داخل نان تست قرار دهید. کیک مرغ یکی از اجزا منو غذا برای شام است که طعم بسیار خوبی هم دارد.

ب- مینی ساندویچ همبرگر

گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده، آرد سوخاری، تخم مرغ و ادویه را مخلوط کرده و به شکل همبرگرهای کوچک قالب بزنید. مینی همبرگرها را پس از دو ساعت استراحت در یخچال، بدون روغن روغن کنید. در انتها با قرار دادن یک تکه پنیر چدار روی همبرگرها، مینی همبرگرهای خوشمزه را در نان گرد کوچک قرار دهید.

ج- بورک گوشت و منو غذا برای شام

گوشت را با پیاز، فلفل دلمه، قارچ، رب و ادویه دلخواه بپزید و پس از خنک شدن داخل خمیر یوفکا پیچیده و در روغن سرخ کنید.

بورک گوشت و قارچ

د- بورک اسفناج و قارچ

اسفناج پخته را با سیب زمینی پخته، قارچ و ادویه تفت داده و پس از خنک شدن در خمیر یوفکا بپیچید. این خمیر را می توان در روغن سرخ کرده و یا در فر داغ قرار داد.

ه- فرنچ تست سوخاری

مایه گوشت را داخل نان تست پهن کرده ، سپس سوخاری و سرخ کنید. به این ترتیب فینگر فود خوشمزه و ساده ای برای سینی میکس آماده می شود.

و- رولت ژامبون سوخاری

ژامبون و پنیر گودا را روی نان تست پهن کرده سپس رول کنید به همین سادگی سینی میکس درمنو غذا برای شام جای می گیرد.

در لیست منو غذا برای شام می توان انواع سالاد را نیز جای داد. سالادها بهترین مواد غذایی برای افراد رژیمی هستند که می توانند جایگزین وعده شام باشند . دیپ سبزیجات،  انواع سوپ ،کوکو ، کتلت و شامی را نیز می توان در منو شام جای داد. کشک بادمجان، میرزا قاسمی، کوفته ریزه خوش خوراک و برای شام مناسب هستند.

ی-میرزا قاسمی

کدبانوهای خانه دار مامان پز در آشپزخانه های شخصی و در منازل خود فعالیت می کنند و انواع غذاهای محلی را با طعم اصلی تهیه می کنند. یکی از پر طرفدارترین غذاهای محلی که در لیست منو غذا برای شام دیده می شود، میرزا قاسمی شمالی است. برای تهیه این غذا بادمجان را روی حرارت کم گاز کبابی و پوست آن را بگیرید. سپس دو قاشق پیاز داغ، دو عدد گوجه رنده شده، نصف قاشق سیر داغ، نمک و فلفل را به بادمجان ها زده و روی حرارت گذاشته تا خوب جا بیفتد. در انتها می توانید دو تا سه عدد تخم مرغ را خاگینه کرده و با بقیه مواد مخلوط کنید.

میرزا قاسمی

بهترین منوی شام تولد

تهیه منو غذا برای شام در مناسبت های مختلف بسیار دشوار است. در جشن ها و مهمانی های بزرگ با تهیه انواع غذاها می توان یک شام عالی را تدارک دید. اگر در تدارک جشن تولد برای یکی از اعضای خانواده هستید باید موارد جزئی را نیز در نظر بگیرید. تهیه و تدارک برای تم تولد، کیک تولد، تزئینات تولد نباید مانع از تدارک منوی شام تولد باشد.

تنوع درمنوی شام تولد بسیار مهم است. بهترین منوی شام تولد با در نظر گرفتن تعداد و سن مهمان ها تهیه می شود. بهتر است منو غذا برای شام  تولد را از قبل تهیه کنید. پذیرایی از مهمان ها و تدارک جشن تولد وقت گیر و خسته کننده است. با دیدن لیست غذایی در مامان پز می توانید انواع غذاها را برای منوی شام تولد انتخاب کنید. یادتان باشد که از یک روز قبل نسبت به سفارش غذاهای مورد نظر به تعداد کافی با آشپزهای خانگی هماهنگ کنید.

در مامان پز خانم های خانه دار مواد غذایی را به صورت روزانه تهیه می کنند و غذا را طبق برنامه ریزی منظم برای روز بعد آماده و به محل ارسال می کنند. برای اینکه منو غذا برای شام تولد به صورت کامل و در زمان مقرر ارسال شود از روز قبل با کدبانوهای مامان پز هماهنگ کنید. لیست قیمت ها در صفحه مخصوص هر فرد به صورت مجزا نوشته شده و می توانید از مواد غذایی به کار رفته در انواع خورش ها، خوراک ها و دیگر غذاها به تفکیک مطلع شوید.

سفره مهمانی

 

1. پیشنهاد منوی شام تولد کودکان

برگزاری جشن تولد کودکان یکی از هیجان انگیزترین کارها برای پدر و مادر ها است. زمان خیلی زود می گذرد و سالهای کودکی باز نمی گردند. این بر عهده پدر و مادر هاست تا سال های کودکی و نوجوانی را برای بچه ها خاطره انگیز و خوشایندتر کنند. برنامه ریزی برای جشن تولد کودکان و تهیه منو برای شام تولد بسیار جالب و سرگرم کننده می تواند باشد. در کنار همه برنامه های هیجان انگیز، بازی ها و تم تولد که در نظر گرفته اید، خوراکی های مورد علاقه بچه ها را هم سرو کنید. بچه ها عاشق شیرینی و شکلات هستند ولی نباید اجازه دهید تنقلات جای غذای اصلی را بگیرد. لیست غذای شام تولد کودکان را با تنوع بیشتری تهیه کنید. در ادامه پیشنهادهایی برای تکمیل منو غذا برای شام تولد کودکان ارائه می شود.

انواع فینگر فود برای شام تولد

به تجربه می گویم که فینگرفودها بهترین غذا برای شام تولد کودکان و نوجوانان هستند. تنوع فینگرفودها منوی شام تولد را رنگین تر می کند. بهتر است از مواد غذایی رنگی و با طراحی جذاب برای منوی شام تولد کودکان استفاده کنید. تزئین غذا برای جلب توجه کودکان و ترغیب به خوردن غذا بسیار مهم است بنابراین سعی کنید از تزئینات خلاقانه در طراحی ظرف غذا استفاده کنید. کتلت، سالاد ااویه، کباب لقمه ای به همراه سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی های طبیعی و آب میوه ها را فراموش نکنید.

منو شام تولد

ماکارونی در منوی شام تولد کودکان

انواع ماکارونی از غذاهای محبوب کودکان هستند . همیشه از مواد غذایی تازه برای تهیه منوی شام تولد کودکان استفاده کنید. استفاده از مواد کنسروی برای تهیه ماکارونی اصلا پیشنهاد نمی شود. با کمی گوشت چرخ کرده، قارچ، پیاز داغ ، رب و ادویه می توانید مایه ماکارونی خانگی خوشمزه ای را تهیه کنید که بسیار سالم و مقوی است. پرس غذای کودکان را کمتر از برزگسالان در نظر بگیرید تا مواد خوراکی حیف و میل نشود.

کوکوهای عروسکی قالبی

انواع کوکو را با قالب های عروسکی می توان به سادگی آماده کرد. تهیه منوی شام تولد کودکان نیاز به استفاده از قوه تخیل دارد و باید با ظرافت انجام شود. قالب های آماده در همه فروشگاه های لوازم قنادی و مواد غذایی به فروش می رسند. به جای ریختن مایه کوکو سبزی در ماهی تابه، از قالب های کوچک و فانتزی استفاده کنید. قالب های تخم مرغ هم برای این کار مناسب است.

تست فرانسوی در منو غذا برای شام

ترکیبی از تخم مرغ، خامه و انواع میوه ها به همراه نان تست یک خوراک خوشمزه و رنگارنگ برای شام تولد است. بهتر است نان تست ها را به چهارقسمت تقسیم کنید تا به اندازه کافی کوچک باشد. به این ترتیب امکان تست بقیه خوراکی ها هم برای کودکان فراهم می شود.

2. پیشنهاد منوی شام تولد بزرگسالان

در منو غذا برای شام تولد بزرگسالان برخی ویژگی ها را در نظر بگیرید. برخی از افراد دارای رژیم های غذایی خاصی هستند و نمی توانند همه غذاها را مصرف کنند. بهتر است در منو غذا برای شام تولد بزرگسالان انواع غذاهای رژیمی را نیز بگنجانید. ادغامی از انواع غذاهای سنتی و فرنگی در کنار غذاهای سبک برای منوی شام تولد بسیار ایده آل است. انواع خورش ها، خوراک، سالادهای رژیمی، غذاهای مخصوص گیاهخواران را در لیست منو غذا برای شام تولد قرار دهید. در ادامه چند پیشنهاد خوشمزه و متفاوت برای شام تولد ارائه شده که می تواند میز شام را رنگین تر کند.

چیکن سالاد تک نفره

سینه مرغ پخته شده را ریش ریش کرده به همراه سس مخصوص، کاهو خرد شده، کنجد و هویج رنده شده، پیازچه نگینی و کمی ماست سرو کنید. پذیرایی عالی با تنوع غذایی در منوی شام همه مهمان ها را راضی می کند. بهتر است چیکن سالاد را یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود.

منو غذا برای شام چیکن سالاد

خوراک مرغ با سس باربیکیو

فیله مرغ با سس باربیکیو به همراه آبلیمو، سس سویا، کمی نمک، فلفل و شکر که در فر خوب پخته شده و به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو می شود را در لیست منو غذا برای شام قرار دهید. از ادویه ها برای طعم دار کردن منوی شام کمک بگیرید.

بورانی بادمجان

بورانی بادمجان یک پیش غذای لذیذ است که می تواند جایگزین شام رژیمی شود. بادمجان های کبابی را پوست کنده و با چنگال له کنید. بورانی بادمجان با پودر سیر و ماست چکیده سرو می شود.

در وب سایت مامان پز انواع غذاهای فرنگی و ایرانی را می توان دید. کیفیت مناسب غذاهای خانگی، تازگی و سلامت مواد غذایی، ارسال غذا در زمان مورد نظر، از اهداف اصلی در وب سایت مامان پز است.

 

اشپزی در منزل

 

این مطالب را هم بخوانید:

غذاهای جدید برای مهمانی

غذاهای نونی برای مهمانی

معرفی چند دسر مجلسی

معرفی چند دسر ساده

غذا برای ناهار

ساندویچ های خانگی

غذاهای رژیمی

ناهار خوشمزه برای مهمانی