1397/08/05

تزیین جشن تولد کودک

تزیین جشن تولد کودک

شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که ایرانیان جزو اولین مردمانی بودند که روز تولد را جشن می‌گرفته اند. تولد از آن روزهاییست که اگر برای خودمان باشد هیجان یک سال بزرگ‌تر شدن و یک روز تولد خوب، و اگر برای عزیزانمان باشد هیجان غافلگیر کردن و خوشحال کردن آن‌ها در روز تولدشان را داریم.  در واقع ما در این روز باید همه تلاش خود را بکنیم تا آن را بهترین روز تبدیل کنیم، چراکه روز تولد بهانه‌ای است تا همه افرادی را که دوست داریم در یک محل کنار هم جمع کنیم و به خاطرات و روزهایی که در گذشته باهم گذرانده‌ایم مروری داشته باشیم و دوباره یادی از آن‌ها زنده کنیم. جشن تولد گرفتن و دعوت از مهمانان باعث می‌شود یک دور همی شاد و لذت بخش داشته باشیم و از کنار هم بودن لذت ببریم.

در این میان، برگزاری جشن تولد برای کودکان شاید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، چرا که خوشحال کردن فرزندانمان از هر چیز دیگری مهم‌تر، و  در نهایت باعث خوشحالی و رضایت خودمان می‌شود. بچه‌ها معمولا دوست دارند با دوستان هم سن و سال خود باشند و حسابی بازی و خوش‌گذرانی کنند؛ بنابراین برگزاری یک تولد می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای این کار باشد.

برای برگزاری یک جشن تولد به‌یادماندنی و بی‌نظیر کارهای زیادی باید انجام داد: باید کارت‌های دعوت‌ را آماده کنید و بفرستید، غذا و نوشیدنی انتخاب کنید، محل برگزاری جشن تولد را از پیش تعیین و تزیین کنید، مهمانان خود را سرگرم کنید و خیلی چیزهای دیگر. امروز با ما برای تزیین جشن تولد کودک همراه باشید:

 

رنگ کودکان را سر ذوق می‌آورد

کودکان عاشق رنگ‌های شاد و متنوع هستند. بنابراین برای تزیین جشن تولد کودکان خود اولین قدم این است که دیوار‌ها را با کاغذ رنگی بپوشانید.

برای اینکار باید حسابی روی خلاقیت خود حساب کنید. از نصب گل‌های رنگی روی دیوار گرفته تا حلقه‌های کاغذ رنگی، هرکدام می‌تواند جلوه ویژه‌ای به دکوراسیون منزل شما در روز تولد بدهد.

تزیین جشن تولد کودک

 

می‌توانید برای تولد فرزند خود یک تم یا قالب کلی هم انتخاب کنید؛ که البته بهتر است این کار را با توجه به سلیقه شخصی کودکتان انجام دهید. به عنوان مثال، اگر به کارتون یا انیمیشن خاصی علاقه دارد، می‌توانید وسایل تولد و تزیینات را با شخصیت‌های آن انیمیشن تدارک ببینید.

از همه مهم‌تر، حتما دقت کنید که روی دیواری که در مقابل آن قرار است بخش اصلی مراسم، شامل بریدن کیک و باز کردن کادوها و عکس گرفتن، را انجام دهید خالی از تزیین نباشد! چرا که آن چه برای سال‌های بعد از این تولد به یادگار باقی می‌ماند همان عکس‌هایی است که در این مکان از کودک خود گرفته‌اید.

 

بادکنک را فراموش نکنید

تصور تولدی بدون بادکنک سخت بنظر می‌رسد. بادکنک یکی از زیباترین و در عین حال مهم‌ترین وسایل تزیینی هر جشن تولد به حساب می‌آید. بادکنک یکی از ارزان‌ترین چیزهایی است که به فضای تولد شما روح و هیجان می‌بخشد. می‌توانید بادکنک‌های رنگی را به صورت آزاد رها کنید تا کودکان با آن‌ها بازی کرده و سرگرم شوند، یا این‌که میز خوراکی‌ها را با بادکنک‌های هلیومی تزیین کنید. انواع مختلفی از بادکنک‌ها در مغازه‌ها موجود است که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به بادکنک‌های هلیومی، فویلی، عدد، قلبی شکل، لاتکس و دوقلویی اشاره کرد؛ که شما می‌توانید با توجه به تم جشن تولد، تعداد و طرح مورد دلخواه خودتان را تهیه کنید.

در پایان تولد هم می‌توانید به هرکدام از بچه‌ها یک بادکنک بدهید و آن‌ها را خوشحال کنید.

 

چراغ‌های ریسه‌ای

چراغ‌های ریسه‌ای که استفاده از آن‌ها در تزیینات به تازگی بسیار مرسوم شده، می‌تواند برای زیباتر کردن تزیین جشن تولد کودک شما گزینه مناسبی باشد. این ریسه‌ها را می‌توانید از سقف یا دیوار آویزان کنید. البته حواستان باشد که آن‌ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید، چون به هرحال وسیله‌ای است که با برق کار می‌کند.

تزیین جشن تولد کودک

 

تزیین اتاق کودک

برای به وجدآوردن بچه‌ها می‌توانید اتاق فرزندتان را پر از توپ‌های رنگی پلاستیکی یا بادکنک های رنگی کنید و تمام بچه‌ها را برای بازی کردن و  غوطه‌ور شدن در توپ و بادکنک به آن اتاق دعوت کنید.

تزیین جشن تولد کودک

 

کلاه تولد

کلاه تولد نیز از دیگر لوازم مورد استفاده در اکثر جشن‌های تولد است. علاوه بر کلاه در تولد از ماسک‌های زیبا و خنده دار و یا سیبیل و لب‌های چوبی شکل، بسته به نوع جنسیت مهمانان تولد می‌توانید استفاده کنید و باعث جذابیت بیشتر جشن تولد فرزندتان شوید.

تزیین جشن تولد کودک

 

حتی اگر یک دانه کاغذ رنگی و کشی دارید هم بزنید به دیوار! اصلا تولد بدون تزیین مثل زرشک پلوی بدون زرشک است و معنایی ندارد. برای بهتر شدن تزیینات یک گوشه از خانه را انتخاب کنید و آنجا را به عنوان محل جاری مراسم تزیین کنید تا در فیلم و عکس بهتر شود. وقتی جشن تمام شد، اگر بچه ها بودند بادکنک ها را بین شان تقسیم کنید. هرچند که معمولا بچه ها تا پایان جشن صبر نمی کنند و باید همان وسط کار بی خیال بادکنک ها بشوید.