1397/06/19

آداب غذا خوردن در مهمانی‌های رسمی

آداب غذا خوردن در مهمانی‌های رسمی

وقتی به یک مهمانی خیلی رسمی دعوت می‌شویم یا به یک رستوران شیک و گران مراجعه می‌کنیم، در وهله اول ممکن است با دیدن  تعداد زیادی قاشق و چنگال روی میز کمی بترسیم که چطور باید از این همه ظرف و وسیله استفاده کنیم!

یادگیری نحوه استفاده از ظروف غذاخوری نه تنها جالب و هیجان انگیز است، بلکه در دیدگاه افرادی که مارا در مهمانی یا رستوران همراهی کرده‌اند، بسیار اثرگذار می‌باشد.

برای شما که به یک مراسم رسمی دعوت هستید و برای یادگیری نحوه استفاده از ظروف عجله دارید، می‌توانیم بگوییم نگران نباشید! فقط کافی است از سمت بیرون شروع به استفاده از وسایل کرده و خیالتان راحت باشد که میزبان یا گارسون به ترتیب وعده‌ها را برای شما سرو خواهد کرد.

 

 

اما برای کسانی که دوست دارند بیشتر در مورد نحوه صحیح غذا خوردن یاد بگیرند...

 

دستمال سفره

این اولین چیزی است که قبل از هرکار دیگری باید به آن توجه کنید.

  • هنگام نشستن بر سر میز، دستمال را باز کرده و روی پاهای خود قرار دهید. هرگز (!!) دستمال سفره را درون لباس یا پیراهن خود قرار ندهید.

اگر می‌خواهید موقتا میز را به دلایلی ترک کنید، کافی است دستمال را روی صندلی خود بگذارید. در پایان غذا هم دستمال را تا کرده و آن را سمت چپ بشقاب خود قرار دهید.

علاوه بر این موارد، دقت کنید که دستمال برای تمیز کردن اطراف دهان با ضربات آرام می‌باشد. بنابراین، هیچ وقت دستمال را روی پوست خود نکشید.

زمان شروع غذا خوردن

اگر تعداد افراد حاضر بر سر میز کم است، صبر کنید تا غذای همه سرو شود، سپس شروع به خوردن کنید. اما در مورد مراسم‌‌‎های پرجمعیت یا ملاقات‌های کاری، حق انتخاب با شماست. می‌توانید تا زمان سرو غذا برای همه صبر کنید، و یا قبل از آن و به دعوت میزبان، شروع به میل کردن غذای خود کنید.

نحوه استفاده از قاشق سوپ‌خوری

اگر به عنوان پیش غذا قرار است سوپ میل کنید، دانستن این نکات بسیار مهم است:

  • در زمان خوردن سوپ، بشقاب باید روی میز بماند. قاشق را از مرکز ظرف به کناره‌ها بکشید تا از سوپ پر شود.
  • قاشق را لبالب پر نکنید. کافی است نیمی از آن پر شود.
  • قاشق را به طرف دهان خود ببرید و هرگز برای خوردن سوپ، سر خود را به سمت ظرف و قاشق نبرید.
  • از لبه قاشق سوپ را بنوشید و قاشق را کامل در دهان خود قرار ندهید.

راستی حواستان باشد که قاشق سوپ‌خوری گود است و با قاشق غذاخوری تفاوت دارد.

نحوه خوردن نان

نان درواقع مثل غذاهای انگشتی یا همان فینگرفود می‌ماند، بنابراین نباید آن را با کارد و چنگال میل کنید. آداب صرف نان به صورت جدا کردن تکه‌های کوچه به وسیله دست است به طوری هر تکه با یک یا دو بار گاز زدن تمام شود.

نحوه استفاده از کارد و چنگال

در هنگام سرو غذا، به احتمال زیاد با بشقاب غذایی مواجه خواهید شد که برخلاف وعده‌های روزمره با قاشق و چنگال خورده نمی‌شود، بلکه نیاز است از کارد و چنگال استفاده کنید.

یادتان نرود، چنگال همیشه در دست چپ شما و کارد در دست راست شما قرار می‌گیرد (مگر اینکه چپ دست باشید!).

اگر غذای شما تمام نشده است و می‌خواهید برای مدتی میز را ترک کنید، یا از نوشیدنی خود میل کنید، کارد و چنگال خود را مشابه یک عدد 8 فارسی داخل بشقاب قرار دهید. در پایان پذیرایی هم کارد و چنگال را موازی هم و در وسط بشقاب مشابه عدد 11 مورب فارسی قرار دهید.

نحوه خوردن مرغ و غذاهای استخوان‌دار

هرگز، هرگز، و هرگز، غذاهای استخوان دار که در شرایط غیر رسمی با دست خورده می‌شوند را در مهمانی‌های رسمی با دست نخورید! این نوع غذاها باید حتما با کارد و چنگال و همانطور که قبل گفتیم میل شوند.

نوشیدنی‌ها

اگر تشنه شدید یا می‌خواستید برای دقایقی غذای خود را کنار گذاشته و از نوشیدنی خود لذت ببرید، قبل از هرچیز قاشق و چنگال (یا کارد و چنگال) خود را داخل بشقاب قرار داده و سپس برای برداشتن لیوان اقدام کنید.